تالاب انزلى

📅 انتشار : 1399/01/09 📅 بروزرسانی : 1401/10/27 بازدید : 1737

تالاب انزلی یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی کشورمان است که در شهر انزلی واقع شده و سالانه هزاران توریست و عاشقان طبیعت را راهی این منطقه می کند تا از گل های لاله مردابی بازدید به عمل آورند. تالاب انزلی که دارای آب شیرین است، به زیستگاهی برای پرندگان مهاجر تبدیل شده است. مرداب انزلی به دلیل ویژگی های خاصی که دارد در سطح کل کشور منحصر به فرد می باشد. این تالاب از سال 1354 به لیست تالاب های بین المللی تحت حفاظت اضافه گردیده و در سال 1393 نیز در فهرست مونترآل قرار گرفت.

تالاب انزلی

تفریحات تالاب انزلى

امکانات تفریحی مهیجی در این مکان فراهم گشته تا ساعات لذتبخشی را برای گردشگران تور گیلان فراهم آورد.
1.قایق سواری: قایق سواری از محبوب ترین تفریحات خطه شمال کشور است که مورد توجه اغلب مسافران قرار دارد، حال قایق سواری در میان لاله های مردابی تالاب انزلی تجربه ای فراموش نشدنی را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

تالاب انزلی

2.ماهیگیری: ماهیگیری در تالاب زیبای بندرانزلی از بهترین تفریحات این مکان است که طرفداران خاص خودش را دارد. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که فروشگاهی برای فروش لوازم ماهیگیری در این مکان وجود ندارد و در صورت تمایل باید لوازم مورد نظر را به همراه داشته باشید.

تالاب انزلی

3.کایاک سواری: کایاک سواری ورزشی متفاوت است که امکان پرداختن به آن در مرداب انزلی نیز فراهم گشته است و علاقه مندان می توانند با پرداخت مبلغ حدود 50 هزار تومان از آن لذت ببرند.
4.عکاسی: زیبایی های منحصر به فرد این تالاب، فرصتی مناسب برای عکاسی و ثبت عکس های خاطره انگیز می باشد. حضور پرندگان در این مکان، جذابیت بیشتری به عکس ها می بخشد؛ بیش از 50 گونه ماهی و 100 گونه پرنده در این مرداب وجود دارد.

تالاب انزلی

5.جزایر تالاب انزلی: بازدید از جزایر موجود در تالاب انزلی همچون قلم گوه بزرگ، قلم گوده کوچک، میان پشته بزرگ و میان پشته کوچک یکی دیگر از تفریحات این مکان به شمار می رود. 
6.بازدید از منطقه سیاه کشیم: در جنوبی ترین قسمت تالاب منطقه ای حفاظت شده وجود دارد که زیستگاه پرندگان گوناگون است. برخی از این پرندگان تنها در این منطقه یافت می شوند و از این نظر خاص هستند. همچنین گونه های گیاهی متنوعی هم در این منطقه وجود دارد.

خوب است بدانید که در این رستوران های محلی هم وجود دراد که توریست ها می توانند از انواع غذاهای بومی و لذیذ سفارش دهند و با تماشای چشم اندازی فوق العاده غذای خود را میل کنند.

تالاب انزلی

بهترین زمان سفر به تالاب انزلی

بهترین زمانی که می توانید برای بازدید از این مقصد طبیعت گردی جذاب انتخاب نمایید، از خرداد تا مرداد ماه می باشد. در این فاصله زمانی، زیبایی های تالاب به بیشترین حد خود می رسد و منظره ای بی مثال را با گل های لوتوس ایجاد می کند. وجود این گیاه که به شکل برگ های بسیار بزرگ می باشد و گل برگ های صورتی رنگ بر روی آن می روید، زیبایی های تالاب را دوچندان نموده است.

تالاب انزلی

آدرس تالاب انزلی

استان گیلان/ انزلی/ خیابان تکاوران/ پل هوایی/ تعاونی نیزار

تالاب انزلی

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.8 از 5 | از 102 کاربران به تالاب انزلى