آبشار ویسادار

آبشار ها معمولا جزء جاذبه های طبیعی هستند که همیشه جذاب و هیجان انگیز هستند و با دیدن این جاذبه های گردشگری احساس خوبی پیدا می کنید .در ایران خیلی از آبشار هایی وجود دارد که شناخته شده نیستند و شاید کسی از وجود این آبشار ها خبری نداشته باشد. گیلان یکی از استان هایی است که در کنار طبیعت زیبایی که دارد ، از آبشار های گوناگونی بهره می برد . یکی از آبشار های معروف استان گیلان آبشار ویسادار می باشد. با ما همراه باشید تا با این آبشار بسیار زیبا بیشتر آشنا شوید . 

 

 

آبشار ویسادار

 

 

آبشار ویسادار کجاست؟

آبشار ویسادار در گیلان و در شهرستان رضوانشهر واقع شده است و با ارتفاع حدود 15 متر سومین آبشار بلند استان زیبای گیلان است . این آبشار در 16 کیلومتری شهر پره و بین هشتپر تالش و رضوانشهر واقع شده است . پس از طی کردن مسافت 30 کیلومتری بعد از تالش میتوانید به این آبشار دسترسی داشته باشید . از سمت شرقی این آبشار شما میتوانید از طریق بندر انزلی و از سمت جنوبی از طریق ماسال و صومعه سرا و در نهایت از غرب ، این آبشار زیبا به شهر خلخال متصل میشود. شهرستان رضوانشهر با شهر رشت حدود 60 کیلومتر فاصله دارد و میتوانید اگر شما هم با  تور رشت سفر میکنید یک سر به رضوانشهر و این آبشار زیبا بزنید .

 

 

آبشارهای ایران

 

 

ویسادار به چه معنی است؟

ویسادار که کلمه ای تالشی است به معنای سایه درخت بید است . مسیر رسیدن به آبشار ویسادار پر از درخت های بیدی است که بسیار بلند هستن و کارشناسان نام این آبشار را از این ویژگی بیان میکنند که البته نمیتوان گفت که علت نام گزاری این باشد .

 

 

آبشارهای گیلان

 

 

بهترین فصل سفر به آبشار ویسادار

سفر به استان زیبای گیلان در تمام فصل های سال زیبایی های خود را دارد اما در فصل هایی این زیبایی ها چند برابر میشود . اگر قصد سفر به این آبشار زیبا را  با تور گیلان دارید بهترین فصل سفر از اوایل فروردین تا اوایل آبان است این معنی نیست که در زمستان نمیتوان به این آبشار رفت ، آبشار ویسادار در زمستان هم زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد اما در فصل زمستان حتما باید با تجهیزات کامل و سختی راه بیشتری به مقصد خود برسید. 

 

 

آبشارهای استان گیلان

 

جاذبه های گردشگری اطراف آبشار ویسادار  

آبشار آسیابگا : در اطراف آبشار ویسادار آبشار دیگری به اسم آبشار آسیابگا وجود دارد که بر روی رودخانه شفارو قرار دارد و راه دسترسی به این آبشار از سمت رضوانشهر است . بازدیدکنندگان محترم که قصد صعود به قلعه سبلان را دارند میتوانند از این آبشار زیبا دیدن کنند .

جنگل گیسوم : یکی از بهترین مناطق در نزدیکی آبشار ویسادار است که با 80 هکتار مساحت در استان گیلان واقع شده است و شما میتوانید در آن با خانواده چند ساعتی از طبیعت بکر لذت ببرید . 

قلعه لیسار : این قلعه به دوره سلجوقیان مربوط میشود و موقعیت مکانی آن در شهرستان تالش است . روستای لیسار در سال 1382 به عنوان آثار ملی به ثبت رسیده است . این قلعه در ارتفاع 80 متری از زمین واقع شده

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر