بزرگراه شیخ زاید دبی

راجع به بزرگراه شیخ زاید
بزرگراه شیخ زاید مسیری جالب می باشد که دو شهر ابوظبی و دبی را به یکدیگر متصل می کند، این بزرگرا که به شماره 11 معروف است در واقع طولانی ترین خیابان در کشور امارات می باشد که در منطقه السیاح در شهر ابوظبی شروع شده  و تا منطقه راس الخیمه امتداد دارد. بزرگراه شیخ زاید به موازات خط ساحلی خلیج فارس قرار گرفته است. آنچه از آن به خیابان شیخ زاید یاد می شود بزرگ تر از خیابان می باشد و بهتر است آن را بزرگراه شیخ زاید یا جاده شیخ زاید بنامیم.

بزرگراه شیخ زاید دبی

 

بزرگراه شیخ زاید شاهراه اصلی شهر دبی می باشد که به تمامی خیابان های اصلی راه دارد.
شیخ زاید کیست؟
شیخ زاید فردی می باشد که موفق شد کشور امارات متحده عربی را بر روی نقشه قرار دارد و این کشور به همگان معرفی کند و جالب است بدانید که پس از راه اندازی این کشور به واسطه شیخ زاید وی به مدت 23 سال عنوان پادشاه بر کشور حکمرانی می کرد و طی این زمان نیز بسیار به آبادانی مدرنیزه شدن  کشور کمک کرد و باعث شد تا در زمان کوتاهی امارات متحده عربی به پیشرفت برسد و تبدیل به کشوری مدرن شود، این دلیل باعث شد تا شارع یا خیابانی که از ابوظبی شروع می شود و به راس الخیمه می رسد و همچنین بزرگ ترین و طولانی ترین بزرگراه امارات عربی می باشد که به اسم شیخ زاید نام گذاری شده است.
انتهای این خیابان به پالم جمبرا دبی که همان جزیره نخل دبی است می رسد و همچنین کانال مصنوعی دبی مارینا در این مسیر قرار دارد، اگر به این خیابان زیبا که از آن در گذشته به عنوان جاده دفاع یاد می کردند 
شایان به ذکر است که این خیابان توانسته است 558،4 کیلومتر از مساحت کشور امارات متحده عربی را به خود اختصاص داده و به عنوان طولانی ترین جاده در تمام کشور امارات متحده عربی شناخته شود .
بزرگراه شیخ زاید در مقابل خط ساحلی خلیج فارس قرار دارد و در این خیابان هزاران منطقه دیدنی، مراکز تجاری و تفریحی جای دارد و یکی از خیابان های بسیار مهم و ارزشمند دبی است.
از دیگر جاذبه های مهم که در خیابان شیخ زاید قرار دارد موزه پارک طلا و الماس می باشد که فروشگاهی برای علاقه مندان به طلا و جواهر می باشد و دارای 118 نولید کننده به نام و 30 فروشگاه مطرح دنیا می باشد که در آن مجموعه مشغول فعالیت هستند و همچنین این موزه مهم مجموعه تاریخ تولیدات طلا و جواهر عربی را به شما نشان می دهد و می توانید با تور های کوتاهی که در این مکان برگزار می شود.مکان تولید و ساخت آن ها بازدید نمایید.
برای دسترسی به مناطق و محله های مهم دبی خروجی های متعددی در بزرگراه شیخ زایید تاسیس شده که شما به راحتی می توانید در شهر بگذرید که این خروجی ها یا پل ها قادر به رفع ترافیک در این بزرگراه هستند، شایان به ذکر است که این ها معمولا منجر به چرخش برای حل و فصل ترافیک به سمت دیگر بزرگراه منتهی می شوند.
گردشگران تور دبی می توانند برای بازدید از جاذبه های مختلف دبی از این بزرگراه عبور کنند و هم از دیدن این جاده جالب لذت ببرند و هم جاذبه های داخل آن بزرگراه.
 

شاهراه اصلی دبی

 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بزرگراه شیخ زاید دبی
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور دبی بهمن 98
3 شب
ایران ایر
اسطوره بیستون
12 بهمن - 23 بهمن

تور دبی 13 بهمن 98
3 شب
ایران ایر
قصر شایان
13 بهمن - 16 بهمن

تور دبی پرواز ماهان
4 شب
ماهان
ندا پرواز
27 اسفند - 7 فروردین

تور دبی 12 و 13 بهمن 98
3 شب
ایران ایر
آرانا پرواز
12 بهمن - 16 بهمن

تور دبی 12 و 13 بهمن 98
3 شب
ایران ایر
ارزین سیر ایرانیان
12 بهمن - 16 بهمن

تور دبی 12 و 13 بهمن 98
3 شب
ایران ایر
ندا پرواز
12 بهمن - 16 بهمن

تور دبی بهمن 98
3 شب
Air Arabia Airline
سفر آرا گیتی
12 بهمن - 22 بهمن

تور دبی 20 بهمن 98 ویژه تعطیلات
3 شب
ایران ایر
قصر شایان
20 بهمن - 23 بهمن

تور دبی 19 بهمن 98
3 شب
Air Arabia Airline
قصر شایان
19 بهمن - 22 بهمن

تور دبی ویژه نوروز 99
5 شب
flydubai Airline
فلات پارس
27 اسفند - 3 فروردین