بزرگراه شیخ زاید دبی

📅 بروزرسانی : ۹ مرداد ۱۳۹۸ بازدید : 1454

بزرگراه شیخ زاید مسیری جالب می باشد که دو شهر ابوظبی و دبی را به یکدیگر متصل می کند، این بزرگرا که به شماره 11 معروف است در واقع طولانی ترین خیابان در کشور امارات می باشد که در منطقه السیاح در شهر ابوظبی شروع شده  و تا منطقه راس الخیمه امتداد دارد. با لحظه آخر همراه باشید تا با بزرگترین خیابان دبی آشنا شوید.

بزرگترین خیابان دبی

بزرگراه شیخ زاید به موازات خط ساحلی خلیج فارس قرار گرفته است. آنچه از آن به خیابان شیخ زاید یاد می شود بزرگ تر از خیابان می باشد و بهتر است آن را بزرگراه شیخ زاید یا جاده شیخ زاید بنامیم. بزرگراه شیخ زاید شاهراه اصلی شهر دبی می باشد که به تمامی خیابان های اصلی راه دارد.
 

شاهراه اصلی دبی

 

شیخ زاید کیست؟

شیخ زاید فردی می باشد که موفق شد کشور امارات متحده عربی را بر روی نقشه قرار دارد و این کشور به همگان معرفی کند و جالب است بدانید که پس از راه اندازی این کشور به واسطه شیخ زاید وی به مدت 23 سال عنوان پادشاه بر کشور حکمرانی می کرد و طی این زمان نیز بسیار به آبادانی مدرنیزه شدن  کشور کمک کرد و باعث شد تا در زمان کوتاهی امارات متحده عربی به پیشرفت برسد و تبدیل به کشوری مدرن شود، این دلیل باعث شد تا شارع یا خیابانی که از ابوظبی شروع می شود و به راس الخیمه می رسد و همچنین بزرگ ترین و طولانی ترین بزرگراه امارات عربی می باشد که به اسم شیخ زاید نام گذاری شده است. انتهای این خیابان به پالم جمبرا دبی که همان جزیره های نخلی دبی است می رسد و همچنین کانال مصنوعی دبی مارینا در این مسیر قرار دارد، اگر به این خیابان زیبا که از آن در گذشته به عنوان جاده دفاع یاد می کردند  شایان به ذکر است که این خیابان توانسته است 558،4 کیلومتر از مساحت کشور امارات متحده عربی را به خود اختصاص داده و به عنوان طولانی ترین جاده در تمام کشور امارات متحده عربی شناخته شود .
بزرگراه شیخ زاید در مقابل خط ساحلی خلیج فارس قرار دارد و در این خیابان هزاران منطقه دیدنی، مراکز تجاری و تفریحی جای دارد و یکی از خیابان های بسیار مهم و ارزشمند دبی است.
از دیگر جاذبه های مهم که در خیابان شیخ زاید قرار دارد موزه پارک طلا و الماس می باشد که فروشگاهی برای علاقه مندان به طلا و جواهر می باشد و دارای 118 نولید کننده به نام و 30 فروشگاه مطرح دنیا می باشد که در آن مجموعه مشغول فعالیت هستند و همچنین این موزه مهم مجموعه تاریخ تولیدات طلا و جواهر عربی را به شما نشان می دهد و می توانید با تور های کوتاهی که در این مکان برگزار می شود.مکان تولید و ساخت آن ها بازدید نمایید.
برای دسترسی به مناطق و محله های مهم دبی خروجی های متعددی در بزرگراه شیخ زایید تاسیس شده که شما به راحتی می توانید در شهر بگذرید که این خروجی ها یا پل ها قادر به رفع ترافیک در این بزرگراه هستند، شایان به ذکر است که این ها معمولا منجر به چرخش برای حل و فصل ترافیک به سمت دیگر بزرگراه منتهی می شوند.
گردشگران تور دبی می توانند برای بازدید از جاذبه های مختلف دبی از این بزرگراه عبور کنند و هم از دیدن این جاده جالب لذت ببرند و هم جاذبه های داخل آن بزرگراه.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/24888-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%AE-%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A8%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 118 کاربران به بزرگراه شیخ زاید دبی