میدان فواره باکو

📅 انتشار : 1398/05/02 📅 بروزرسانی : 1402/04/26 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 1182
علت نامگذاری
تاریخچه
جاهای دیدنی نزدیک میدان
مسیرهای دسترسی

میدان فواره باکو یکی از جاهای دیدنی این شهر است، که در سفر خود به این شهر حتما از آن دیدن خواهید کرد. چرا که این میدان در مرکز شهر واقع شده و بیشتر مراکز خرید، رستوران ها، هتل ها و کافه های لوکس در این مکان واقع شده است. میدان فواره باکو یکی از جاهای دیدنی باکو به شمار می‌رود که پیشنهاد می‌شود، اگر قصد سفر به این شهر را دارید حتماً به این میدان زیبا سری بزنید. از جمله دلایل به شهرت رسیدن این میدان می‌توان به مراکز خرید، رستوران‌ها، هتل‌ها و کافه‌های لوکسی که در اطراف آن به چشم می‌خورند، اشاره کرد. در واقع این میدان در مرکز شهر واقع شده و در اطراف آن می‌توانید به تمامی امکانات شهر باکو دسترسی داشته باشید.

میدان فواره باکو

جاهای دیدنی باکو-تجربه سفر  به کشوری اروپایی در همسایگی ایران

علت نامگذاری میدان

در رابطه با علت نامگذاری این میدان نیز باید ذکر کرد که در ابتدای دوره شوروی فواره‌های آب بسیاری در این میدان وجود داشتند، در نتیجه آن را میدان فواره نامیدند. جالب است بدانید که این میدان نزد افراد این شهر بسیار معروف بوده و معمولا برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت پس از کار به کافه‌ها و رستوران‌های اطراف این میدان زیبا سری می‌زنند. شما می‌توانید پس از قدم زدن در این میدان و ثبت خاطرات خوش، به یکی از رستوران‌های اطراف رفته و لذیذترین غذاهای بومی آذربایجان را میل کنید.

میدان فواره باکو در سال ۲۰۱۰ بازسازی شده و به همین سبب همچنان زیبایی‌ خود را حفظ کرده است. در این میدان زیبا ۱۰ فواره وجود دارند و آب را به رقص درمی‌آورند. از آنجایی که در گذشته آن‌ را میدان پاراپت می‌خواندند، بسیاری از افراد همچنان آن را با همین نام می‌شناسند. اگر به هنگام شب به این میدان بروید، می‌توانید از دیدن جلوه نور‌های بسیار زیبای این میدان نهایت لذت را ببرید.

این مکان آدرسی است برای رسیدن به فروشگاه های شیک و لوکس باکو، که حتی تماشای آن ها نیز جذاب می باشد. دلیل نام گذاری میدان فواره باکو، وجود فواره های متعددی است که در ابتدا در دوران شوروی در این مکان ساخته شده بود. بیشتر افراد بعد از یک روز کاری خسته کننده به این قسمت از شهر می آیند، تا با سفارش یک غذای لذیذ در یکی از رستوران ها لوکس و شیک که در آن وجود دارد، اندکی استراحت کنند. این میدان از محبوبیت قابل توجهی در بین مردم باکو برخوردار است.

تور باکو، سفری شگفت انگیز به کشوری اروپایی در همسایگی ایران

تاریخچه میدان فواره باکو

میدان فواره باکو که در گذشته به نام پاراپت (Parapet) معروف بوده و اکنون نیز هنوز برخی آن را اینطور صدا می کنند، در سال 2010 بازسازی شده است. در این میدان 12 فواره وجود دارد، که بسیاری از گردشگران باکو از آن دیدن می کنند. به هنگام شب، نورپردازی های اطراف فواره به آن جلوه خاصی می بخشد و نمای آن بسیار دیدنی است.

میدان فواره باکو

جاهای دیدنی نزدیک میدان فواره باکو

اگر در سفر خود به این شهر زیبا و تاریخی از میدان فواره باکو دیدن می کنید، می توانید به موزه ادبیات نظامی گنجوی، سینمای ارس، مرکز تجاری آی. سی و کلیسای ارمنستان نیز که در این مکان قرار دارد، سر بزنید. همچنین در این مکان می توانید در رستوران معروف مک دونالد برای خود غذا سفارش دهید. همچنین می توانید از فروشگاه های صنایع دستی اطراف برای خود سوغات آذربایجان را تهیه کنید.

مسیرهای دسترسی به میدان فواره

برای دسترسی به این میدان می‌توانید از متروی درون شهری استفاده کنید. شما می‌بایست در ایستگاه مترو ساحل از قطار پیاده شوید و حدودا 900 متر را پیاده‌روی نمایید. یا اینکه می‌توانید از طریق ایستگاه ایچری شهر با 950 متر پیاده‌روی خود را به این میدان برسانید. نزدیک‌ترین جاذبه‌های دیدنی به میدان فواره عبارتند از:

فاصله مسجد تازه پیر از میدان فواره: 800 متر

فاصله قصر شروانشاه از میدان فواره: 850 متر

فاصله موزه ملی تاریخ آذربایجان: 450 متر

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.3 از 5 | از 100 کاربران به میدان فواره باکو