میدان شارل دوگل

خیابان مهمی به نام شارل دوگل در شهر پاریس وجود دارد که نقش مهمی در ارتباط بخش های مختلف شهر به یکدیگر ایفا می کند. نام این خیابان در ابتدا نویی بود ولی بعدها به منظور بزرگداشت هجدمین رئیس جمهور فرانسه، شارل دوگل انتخاب شد.

 

 

این خیابان به پل نویی منتهی می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید روزانه در حدود 160 هزار وسیله نقلیه اعم از ماشین، موتور و غیره در این خیابان رفت و آمد می کنند.

میدان شارل دو گل که یکی از جاهای دیدنی پاریس می باشد در همین خیابان قرار دارد. این میدان که به افتخار پیروزی های به دست آمده ناپلئون ساخته شده، در حدود 30 سال به طول انجامید تا کاملا تکمیل شود. عملیات ساخت این میدان از سال 1806 آغاز شد و در سال 1836 به اتمام رسید ولی از آن جایی که مرگ ناپلئون در سال 1811 اتفاق افتاد، او هیچگاه نتوانست شکوه این میدان را به چشم ببیند. در ابتدا نام این میدان را ستاره نهادند ولی در سال 1970 این نام را به شارل دوگل تغییر دادند.

این میدان که طاق پیروزی پاریس را در خود جای داده، 12 خیابان شهر را به یکدیگر متصل می کند. در این میدان و درست در زیر طاق پیروزی، مقبره یک سرباز گمنام وجود دارد که همواره مشعلی روشن در بالای آن وجود دارد و هرساله در روز سالروزِ جنگ فرانسه، رئیس جمهور این کشور، دسته گل بزرگی را به این مکان می بَرَد. همچنین رژه نظامی که هرسال در روز آزادی پاریس انجام می شود نیز در این مکان برگزار می گردد. طاق پیروزی سازه ای تحسین برانگیز است که دارای 4 پایه می باشد و نام بسیاری از شهدای جنگ های فرانسه بر روی آن حک شده است. طول این طاق 51 متر است.

 

 

گردشگران تور پاریس این امکان را دارند که با بازدید از میدان شارل دوگل، از جاذبه های توریستی دیگر شهر هم که در اطراف میدان قرار دارد، دیدن نمایند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز میدان شارل دوگل
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری