خانه عامری ها

کاشان شهری است پراز جاذبه های تاریخی و خانه های دیدنی که یکی از این خانه ها خانه عامری ها می باشد و از نظر گستردگی و بزرگی یکی از بزرگترین خانه های تاریخی در این شهر محسوب می شود.

 

خانه عامری ها

خانه عامری ها


خانه تاریخی عامری ها مربوط به دوران زندیه می باشد که در دوران قاجار بزرگتر هم شده و قسمت های دیگری نیز به آن اضافه شده است. این خانه در محله ی سلطان میر احمد کاشان قرار دارد و بنای آن هفت هزار متر مربع می باشد که دارای 85 اتاق خواب می باشد، خانه عامری ها دارای چندین حیاط است که قدیمی ترن آن حیاط بیرونی و درونی می باشد که هرکدام از آن ها به بخش های دیگری مانند: حوضخانه، ایوان، اتاق هایی با 3 در و شاهنشین های 7 دری دیده می شود که سرتاسر حیاط با همانگی قرار گرفته شده اند.

 

خانه قدیمی عامری ها


سبک معماری خانه عامری ها ایرانی می باشد و گچ بری های بسیار زیبا و و منبت کاری های پر جزئیات و دیگر تزئینات ایرانی است. در حیاط ها حوضخانه ای وجود دارد که در فصل تابستان کاربری داشته اند. خانه عامری ها دارای 2 حمام زنانه و مردانه به صورت مجزا می باشد که در زمان گذشته خاندان سهم السلطنه در این خانه زندگی می کردند و به دلیل وسعت زیاد خانه بخشی از حیاط های درونی وبیرونی آن به فرزندانش رسید. 
در قسمت های دیگر ساختمان نیز افراد دیگری سکونت یافتند که همین امر سبب شد تا قسمت هایی از خانه از یکدیگر جدا شود و بعضی قسمت ها به افراد دیگر فروخته شود.
در حال حاضراز این بنا استقبال بسیاری می شود که گردشگران تور کاشان و گردشگران خارجی علاوه بر بازدید خانه عامری ها می توانند از مکان های دیگر این شهر مانند: بازار کاشان، شهر زیر زمینی نوش آباد، مسجد جامع کاشان و غیره نیز بازدید کنند.

 

نمای خانه عامری ها

خانه عامری ها

خانه عامری ها

گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر