خانه عامری ها

 


کاشان شهری است پراز جاذبه های تاریخی و خانه های دیدنی که یکی از این خانه ها خانه عامری ها می باشد و از نظر گستردگی و بزرگی یکی از بزرگترین خانه های تاریخی در این شهر محسوب می شود.

 

خانه عامری ها


خانه تاریخی عامری ها مربوط به دوران زندیه می باشد که در دوران قاجار بزرگتر هم شده و قسمت های دیگری نیز به آن اضافه شده است. این خانه در محله ی سلطان میر احمد کاشان قرار دارد و بنای آن هفت هزار متر مربع می باشد که دارای 85 اتاق خواب می باشد، خانه عامری ها دارای چندین حیاط است که قدیمی ترن آن حیاط بیرونی و درونی می باشد که هرکدام از آن ها به بخش های دیگری مانند: حوضخانه، ایوان، اتاق هایی با 3 در و شاهنشین های7 دری دیده می شود که سرتاسر حیاط با همانگی قرار گرفته شده اند.

 

خانه قدیمی عامری ها


سبک معماری خانه عامری ها ایرانی می باشد و گچ بری های بسیار زیبا و و منبت کاری های پر جزئیات و دیگر تزئینات ایرانی است. در حیاط ها حوضخانه ای وجود دارد که در فصل تابستان کاربری داشته اند. خانه عامری ها دارای 2 حمام زنانه و مردانه به صورت مجزا می باشد که در زمان گذشته خاندان سهم السلطنه در این خانه زندگی می کردند و به دلیل وسعت زیاد خانه بخشی از حیاط های درونی وبیرونی آن به فرزندانش رسید. 
در قسمت های دیگر ساختمان نیز افراد دیگری سکونت یافتند که همین امر سبب شد تا قسمت هایی از خانه از یکدیگر جدا شود و بعضی قسمت ها به افراد دیگر فروخته شود.
در حال حاضراز این بنا استقبال بسیاری می شود که گردشگران تور کاشان و گردشگران خارجی علاوه بر بازدید خانه عامری ها می توانند از مکان های دیگر این شهر مانند: بازار کاشان، شهر زیر زمینی نوش آباد، مسجد جامع کاشان و غیره نیز بازدید کنند.

 

نمای خانه عامری ها

 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به خانه عامری ها
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.