آبشار آب پری

وجود طبیعتی خیره کننده و سرسبز از دلایلی است که هیچگاه استان مازندران را خالی از توریست نمی بینیم. این استان زیبایی های مسحور کننده ای را در دل خود جای داده که هر فرد طبیعت دوستی اشتیاق دیدار آن ها را دارد. در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم شما را با یکی از زیباترین آبشارهای این استان آشنا سازیم تا مقصدی بکر را برای سفری جذاب انتخاب نمایید.
 
آبشار آب پری
 
 
 

آبشار آب پری کجاست؟

بعد از قرارگیری در جاده چالوس، اگر 50 کیلومتر به سمت شرق حرکت کنید، وارد شهری به نام رویان یا علمده می شوید که بعد از نوشهر و پارک جنگلی سی سنگان واقع شده است. منطقه زیبای رویان تنها 5 کیلومتر با شهر نور فاصله دارد و از همین رو توریست هایی که با تور مازندران وارد این شهر می شوند به راحتی می توانند خود را به رویان برسانند. شهر رویان دارای بازار بزرگی است که برای پیدا کردن آبشار می توانید آن را نشانه قرار دهید، چرا که مسیر رسیدن به آبشار دقیقا روبروی این بازار قرار گرفته است. هنگامی که وارد مسیر می شوید، درختانی سر به فلک کشیده در دو سوی مسیر شما را محو تماشا می کنند، هر چه به سمت جلو حرکت می کنید، شگفتی های بیشتری برای شما نمایش داده می شود. این جاده کوهستانی و جنگلی با پیچ های پی در پی، مسیری مهیج دارد که امکان چادرزدن و پیک نیک نیز در آن وجود دارد. وقتی مسیر را ادامه می دهید، آبی زلال از میان سنگ های بزرگ و کوچک خودنمایی می کند که تلفیق این آبشار خروشان با جنگلی خوش منظر هر توریستی را به وجد می آورد. این آبشار زیبا در واقع نشأت گرفته از یک چشمه در کوه های مازندران می باشد که راه خود را در این جنگل یافته است. در زبان محلی این آبشار را "پری او" می نامند که ریشه در افسانه دارد .
 
 
 
 
آبشار آب پری
 
 
 
 
جاده جنگلی رویان به کجور منتهی می شود که از آن جا می توانید به شهر مرزن آباد، دوآب و روستای کندلوس دسترسی پیدا کنید. البته در میانه های راه مسیری وجود دارد که به منطقه یوش و زادگاه نیما یوشیج می رسد .
 
 
 
آبشار آب پری
 
 
آبشار آب پری کمی متفاوت تر از سایر آبشارهایی است که تاکنون دیده اید. تمام جذابیت این جاذبه در سنگ هایی است که به دلیل رانش زمین در شیبِ تند کوهی جا خوش کرده اند و آبی زلال از میان آن ها رو به پایین سرازیر شده و وجود پوشش های گیاهی انبوه در این مسیر، جلوه ای تماشایی به آبشار بخشیده است.
 
 
آبشار آب پری
 
 

تفریحات آبشار آب پری

پارک جنگلی رویان دارای امکانات تفریحی و گردشگری خوبی همچون : آلاچیق، رستوران های محلی، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی و وسایل بازی کودکان می باشد که سبب شده توریست های زیادی این مکان را برای تفریح و گشت و گذار خود انتخاب نمایند.
 
 
 
آبشار آب پری
 
 
1. پیک نیک: در اطراف این آبشار دل انگیز مکان های مناسبی برای پیک نیک وجود دارد که می توانید به همراه خانواده بروید و روزی خاطره انگیز را برای خود به ارمغان آورید. در دل این جنگل می توانید با رعایت اطمینان به کباب زدن و برپاکردن چای ذغالی نیز بپردازید. چادرهای مسافرتی انتخاب خوبی برای اسکان چند ساعته در این طبیعت حیرت انگیز می باشد. از آن جایی که نیروی انتظامی در این منطقه مستقر است، گردشگران تور داخلی می توانند با امنیت خاطر تا صبح در این مکان بخوابند .
 
 
آبشار آب پری
 
 
2. عکاسی: تلفیق این آب های خروشان با جنگل های سرسبز سوژه ای بی همتا برای عکاسی کردن می باشد و این امکان را به شما می دهد که تصاویر جذابی را به ثبت برسانید. حتی کسانی که به عکاسی علاقه دارند می توانند طلوع و غروب خورشید را از میان شاخ و برگ درختان سر به فلک کشیده به تصویر بکشند.
 
3. قدم زدن : قدم زدن و راه رفتن در میانه های طبیعت همیشه آرامشی وصف ناپذیر را به همراه دارد که تجربه کردن آن در این مکان خالی از لطف نیست. در فصل پاییز می توانید از روی برگ های رنگارنگ درختان عبور کنید که صدای خش خشِ آن ها شما را به دورانی فراموش نشدنی از زندگیتان می برد و خاطرات خوبی را برایتان زنده می کند. لازم به ذکر است که بگوییم برای قدم زدن در طبیعت پارک جنگلی رویان باید کفش و لباس مناسب به همراه داشته باشید.
 
 
آبشار آب پری
 
آبشار آب پری
 
 
4. شکم گردی: در مسیر رسیدن به آبشار و اطراف آن رستوران های کوچکی وجود دارد که گردشگران تور شمال می توانند در آن ها غذاهای محلی، چای ذغالی و آش محلی میل کنند و از آن ها لذت ببرند. همچنین در کناره های جاده همیشه خانم هایی در حال پختن نان محلی هستند .
 
 
آبشار آب پری
 
 

جاذبه های اطراف آبشار آب پری

در فاصله نزدیکی از این مکان خیره کننده، جاذبه هایی همچون جنگل کشپل، دریاچه الیمالات، کاخ تمشیان، آبشار ونوش، یوش و سواحل دریای خزر قرار دارد که مورد توجه توریست های زیادی قرار دارد. جنگل کشپل: این پارک جنگلی خوش منظر در شهرستان نور و در شهر چمستان قرار دارد که وسعت کلی آن در حدود 7 هکتار می باشد. وجود پوشش های گیاهی متنوع در این مکان، مناظری چشم نواز را ایجاد کرده که روزی خاطره انگیز را برای گردشگران می سازد.
 
 
 
آبشار آب پری
 
 
دریاچه الیمالات : دریاچه الیمالات یکی از تفریحات مردم نور است که آخر هفته ها را در این مکان دل انگیز سپری می کنند. این دریاچه رویایی دارای مناظری چشم نواز است که تلفیقی از درختان سر به فلک کشیده و آب های زلال را به نمایش گذاشته است. گردشگران تور طبیعت گردی این امکان را دارند که در این مکان دلنشین به قایق سواری و ماهیگیری بپردازند.
 
 
آبشار آب پری
 
 
آبشار ونوش : مجموعه آبشارهای ونوش در فاصله 10 کیلومتری غرب شهرستان نور و در جنگل های علوی کلا قرار دارند که ارتفاع آبشار اول 15 متر، آبشار دوم 40 متر و آبشار سوم 15 متر می باشد و معمولا برای فرودهای فنی گروه های کوهنوردی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
 
آبشار آب پری
 
 
 
کاخ تمشیان : کاخ مدرن و اشرافی تمشیان از جاذبه های شهرستان نور است که در دانشکده بین المللی منابع طبیعی آن واقع شده و دارای یک اتاق خواب، آشپزخانه و اتاق پذیرایی می باشد ک به شکلی تحسین برانگیز طراحی شده است.
 
یوش : یوش از مناطق بسیار زیبای نور است. مکان های دیدنی همچون حمام تاریخی یوش و آرامگاه کیاداوود در این منطقه قرار دارند.
 
 
 
 
آبشار آب پری
 
 
 

آب و هوای آبشار آب پری

این منطقه به طور تقریبی 10 درجه سانتی گراد با شهر رویان اختلاف دما دارد. هنگامی که در جاده قرار می گیرید در نواحی کم ارتفاع درختان جنگلی فراوان را می بینید که هر چه به سمت ارتفاعات پیش می روید، درختان کاج جایگزین آن ها می شوند. اگر در فصل پاییز و زمستان به این مکان سفر می کنید، لازم است لباس های گرم و مناسب به همراه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.
 
 
 
آبشار آب پری
 
 
 

زمان مناسب برای سفر به آبشار آب پری

آبشار زیبای آب پری در هر فصل زیبایی های خاصی را به نمایش می گذارد. در فصل بهار و تابستان آب و هوایی مطبوع در منطقه جریان دارد که سبب جذب توریست ها به این مکان می شود.
 
 
 
 
آبشار آب پری
 
 
 
فصل زمستان، این منطقه دارای آب و هوایی بسیار سرد می باشد که تمامی مناطق آن پوشیده از برف و یخبندان می شود و با وجود آن که ممکن است شرایط برای توریست ها با مشکلاتی مواجه باشد، باز هم افرادی این فصل را برای سفر خود انتخاب می کنند.
 
 
 
آبشار آب پری
 
 
 
در فصل پاییز سرمای هوا به اندازه زمستان طاقت فرسا نیست و برگ های رنگارنگی که بر روی زمین نقش بسته اند، نمایی ویژه و تماشایی را به محیط بخشیده است.
 
 
 
آبشار آب پری

 

 

آدرس آبشار آب پری

آدرس: استان مازندران/ 13 کیلومتری شهر رویان/ جاده رویان/ بلده/ منطقه آب پری 
گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات مردم درباره آبشار آب پری

جمال خوشحال 3 فروردین 00
0
با درود و سپاس فراوان از متن بسیار زیبا در توصيف طبیعت زیبای شمال ،آب پری ، البته آبشار آلاشور با حدود 32 متر ارتفاع در منطقه نوشهر بسیار زیباست،اما بدلیل شیب 85 درجه مسیر رسیدن به این آبشار فوق العاده، به بدنی بسیار ورزیده و کفش مناسب نیاز است.سال نو مبارک.شاد و تندرست باشید.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر