قبر حضرت آدم

قبر حضرت آدم یکی از مکان های دیدنی شهر نجف می باشد که بنا به روایات گفته شده حضرت آدم بیشتر عمر خود را در کوفه گذرانده است و اواخر عمر خود را به مکه رفته و بعد از ساخت کعبه از دنیا رفته است و پیکر مطهر او را در مکه به خاک سپردند. زمانیکه قوم حضرت نوح هدایت شدند به فرمان خدا کشتی ساختند و به همراه کسانیکه ایمان آورده بودند به جای دیگری هجرت کردند، هنگام گذر کشتی نوح از مکه خداوند به حضرت نوح دستور داد تابوت حضرت نوح را خارج کرده و با خود به کوفه بیاید پس از تمام شدن طوفان او را در نجف به خاک سپارد طبق روایات قبر حضرت نوح در این شهر قرار گرفته است. با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این مورد کسب کنید .
 
 
 
 

حضرت نوح و حضرت آدم

 
طبق حدیث امام صادق: هرگاه حضرت علی را زیارت کردی بدان حضرت نوح و حضرت آدم را زیارت کرده ای.
البته لازم به ذکر است که در مورد محل دفن حضرت آدم اختلافات زیادی وجود دارد و به طوز قطعی نمی توان گفت قبر حضرت آدم کجا قرار دارد.
به گفته ی برخی تاریخ نویسان حضرت حوا یک سال بیشتر از حضرت آدم زندگی کرده است و بعد از یک سال از دنیا رفته است.
برخی از مکان ها وجود دارد که احتمال اینکه قبر حضرت آدم در آنجا باشد وجود دارد و در منابع تاریخی ثبت شده است:
1: شهر مکه در غاری به نام کوه ابوقبیس، افرادی که این این سخن را گفته اند مدعی هسنتد که، حوا نیز در کنار قبر حضرت آدم دفن شده است.
2: قبر حضرت آدم در منطقه منی در اطراف شهر مکه دفن شده است.
3: حضرت آدم درست در همان کوهی که بعد از رانده شدن به بهشت، روی آن فرود آمد دفن شد.
4: حضرت نوح، بدن حضرت آدم و حوا را با خود به کشتی برد و پس از اتمام طوفان وی را در بیت المقدس دفن نمود.
 
 
 
قبر حضرت آدم
 
 
برخی دیگر معتقدند که قبر حضرت حوا در شهر جده عربستان دفن شده است. به همین دلیل است که به آن شهر جده میگویند که به معنای مادر بزرگ می باشد.
قبر واقعی حضرت آدم به طول 70 قدم :
در کتاب علی ابن ابی طالب آمده شده که خدا عزوجل حوا و همسرش آدم را بر زمین فرود آورده که دو پای آدم به روی گردنه ی کوه صفا بود و سرش زیر افق آسمان که از گرمای آفتابی که به او می رسید شکایت کرد، خداوند عز و جل به سوی جبرئیل وحی کرد که حضرت آدم از گرمایی که به او می رسد و اثر می کند شکایت دارد و جبرئیل او را در هم فشرد و درازای او را ذراع لذارع خودش ساخت و به حوا هم فشاری داد و درازای او را سی و پنج ذراع بذارع خودش ساخت. 
امام باقر (ع) فرموده اند: ما بین رکن و مقام، انباشته از قبور پیامبران الهی است و قبر حضرت آدم نیز در همان محل می باشد.
 
 
 
 

درباره قبر حضرت حوا

 
سید بن طاووس درباره قبر حضرت حوا در جده روایت کرده است در صحف ادریس ذکر شده که حضرت آدم ده روز دچار تب بود و بعد ار پانزده روز بیماری فوت کرد، وفات او در روز جمعه یازدهم محرم رخ داده است و عمر او هنگام وفات نهصد و سی سال بود. گردشگران تور عراق می توانند علاوه بر زیارت ائمه در این شهر مقدس به زیارت قبر حضرت آدم بروند که به شهر نجف نزدیک است.
 
 
 
قبر حضرت آدم
گالری تصاویر

نظرات مردم درباره قبر حضرت آدم

کریمی 2 خرداد 99
0
حالا واقعا حضرت آدم این همه قد بلند بوده😑😐🤔🤔🤔🤔🤔🤔
همایون زندمقدم 24 اردیبهشت 99
1
سلام به هر حال ما موظفیم با سلام و احترام به حضرت آدم و حوا از آنها یاد کنیم.حالا مقبره ایشان و دیگر مشخصاتشان هر چه که میخواهد باشد.در اصل حضرت آدم و حوا پدر و مادر همه ما انسانها هستند.
ساجدا 21 اردیبهشت 99
6
به نظر من ادم خودش باید عاقل باشه خودش راه خودش را پیدا کند ربطی به ادم و حوا نداره. خودش باید بهشت را پیدا کند ازمایش ادم بهانه بود تا ادم روی زمین بیاد و خودش با کمک عقلش بهشت را پیدا کند.قبر ادم هم برای بنده مهم نیست. وقتی از مکه دور ام. من امام رضا خودمو دارم.
سعید 11 اردیبهشت 99
2
هرچی که هست شما به روحشون فاتحه بخونید هرکجا که باشه میرسه مهم جا و مکانشون نیست ...روزگاری میرسه که قبر پدرامونم شخم میزنن برای نسل اینده پس دنبال چی هستی
ابوالفضل 7 اردیبهشت 99
5
من ملک بودم و فردوس برین جایم بود ادم اورد بدین دیر خراب ابادم روحش شاد
میثم 7 اردیبهشت 99
2
1) بنظر بنده همون غار ابوقبیس درسته چون هم کشتی نوح روی کوه نشسته هم محل فروششان روی کوه بوده. ۲) با این قبر کاملاً مخالفم حالا اگه میگفتین آدم و حوا و هابیل و قابیل تو این قبر هستن باز یه چیزی!!!
الف . میم 7 اردیبهشت 99
4
من نمی دونم این داستانها رو از کجا در می آرن !!!.
بهزاد امیری 6 اردیبهشت 99
0
سلام .به نظرم .ازوقتی آدم و حوا وارد زمین شدن،نهصدسال عمرکردند.که اصلا ازنظرتاریخی وعلمی مشخص نشد.پیدایش انسان قبل از دایناسورها بوده ،یابعدازدایناسورها یا هم زمان.حالا بعد از نهصدسال به رحمت ایزدی رفتند.اینقدر اتفاقات مختلف دراین کره خاکی رخ داد که انگار ،زمین یکبارشخم زده شد.پس چطور قاطعانه میگین قبر این دو بزرگوار درفلان جاست .
سید رسول محبوبی 27 اردیبهشت 99
0
بهزاد عزیز تاریخ زیست آدم حدودهفت هزار سال پیش بوده، در حالی که خلقت وزندگی بشر صدهاهزارسال سابقه دارد، ادم وهمسرش اولین ودومین انسان نیستند!! آدم اولین انسانی بود که به او تشریع شد یعنی آموز ه های دینی به او ابلاغ شد ومتعاقب آن مکلف به رعایت اوامر ونواهی دینی شد بنابراین آدم ابوالبشر هیچ تقارن یا ارتباطی بادایناسورها ندارد...
بهرام 23 فروردین 99
1
سلام بزرگوارها ادمهای نخستین بسیار بزرگ تر از الان بودند و تمامی ادیان خدا این رو قبول دارند مثلا عمر حضرت حوا رو ۹۵۰ سال تخمین زدند خب یعنی رشد میکردند واین که از نظر علمی هم ثابت شده که این افراد زندگی واقعی داشتند و از نظر خودمن خدا به هرچیز قادر و تواناست ممنون
متین 10 بهمن 98
8
آقا یکی وقتی قدش بلند میشه یه ذره از نظر عرض هم بزرگ میشه.این تابوت خیلی بلنده .خب پس چرا عرضش انقده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواد 7 اردیبهشت 99
2
برادر من. کسی که میمیره رو طوری توی قبر می زارن که روی یکی از شونه هاش باشه. برای اینکه هم رو به قبله باشه هم عرض کمتری رو بگیره.
ن 8 بهمن 98
19
حضرت ادم همون نيستند كه ميوه ممنوعه رو خورد و ما رو به اين روز انداخت؟
سعید 8 بهمن 98
7
کلا با عقل و منطق جور در نمیاد این قبره
حمیدرضا زارع 8 بهمن 98
14
ما هر چی بهم بگویند باید باور مان بشه این قدر ساده وزود باور هستیم بدونه هیچ تحقیق علمی انسان از نظر قدی تا ارتفاع خاص میتواند حرکت کند
سروناز پور خواجه 31 شهریور 98
9
یا خدا مگه حضرت آدم قبر داره یعنی واقعیه؟ قبر حضرت آدم دیگه از کجا اومد جالب این جاست طویل ترین قبر رو داره عکسی که توو سایتتون دیدم خیلی جالب بود کاش نزدیک بود میشد دید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر