دریاچه نمک آران و بیدگل

📅 بروزرسانی : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ بازدید : 344
دریاچه نمک آران و بیدگل یکی از زیباترین جاذبه های موجود در استان اصفهان می باشد که در بخش شمالی کویر مرنجاب واقع شده است و سالانه تعداد زیادی از کویرگردان از آن بازدید می کنند، در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این دریاچه نمک در اختیارتان قرار دهیم.
 
دریاچه نمک آران و بیدگل
 
 

آب و هوای دریاچه نمک آران و بیدگل

دریاچه نمک آران و بیدگل در 35 کیلومتری این شهر واقع شده است و در بیشتر ایام سال خشک می باشد، گردشگرانی که از این دریاچه بازدید می کنند می توانند بلور های نمکی بسیار زیبا را مشاهده کرده و از دیدن آن ها لذت ببرند، گفتنی است که دور تا دور این دریاچه را مناطق باتلاقی فرا گرفته است و بازدیدکنندگان نباید با اتومبیل به اطراف دریاچه بروند.
 
 
 
دریاچه نمک آران و بیدگل
 
 

عمق دریاچه نمک آران و بیدگل

این دریاچه شکلی شبیه به مثلث دارد و از شمال و غرب به کویر مسیله، از جنوب به کویر مرنجاب و از غرب نیز به پارک ملی کویر منتهی می شود، خوب است بدانید که عمق دریاچه نمک آران و بیدگل در بخش های مختلف بین 5 تا 54 متر متفاوت است و در ایام بارانی سال حدود 2 سانتی متر به ارتفاع آب دریاچه اضافه می شود.
 
 
 
دریاچه نمک آران و بیدگل
 
 
توجه داشته باشید که این دریاچه زیبا از جاذبه های گردشگری کویر مرنجاب به شمار می آید و گردشگران به هنگام سفر به این کویر می توانند از دریاچه نیز بازدید کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کویر مرنجاب و چگونگی بازدید از آن می توانید مقاله مربوطه را بر روی سایت لحظه آخر مطالعه نمایید.
 
 
دریاچه نمک آران و بیدگل
 
دریاچه نمک آران و بیدگل
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/24782-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87-%D9%86%D9%85%DA%A9-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به دریاچه نمک آران و بیدگل