سردر قیصریه

سردر قیصریه یا همان بازار قیصیریه یکی از جاذبه های گردشگری مور دعلاقه توریست های خارجی شهر اصفهان در نزدیکی پل خواجو می باشد در سال 1029 هجری قمری به دستور شاه عباس اول احداث گردید. این بازار در بخش شمالی میدان نقش جهان روبه روی مسجد امام قرار گرفته است. این مجموعه شامل سردر، ضرابخانه( مکانی که در آن سکه و زر ضرب می کنند)، عمارت نقاره خانه( جایی که در آن طبل و کرنا می نوازند) و کاروانسر شاهی می باشد. در هر دو طرف سردر دو تختگاه بزرگ مزین شده به یشم وسماق قرار گرفته که در زمان صفویان جایاه فروش جواهر و اشیای ارزشمند بوده.
آدرس: اصفهان، میدان نقش جهان، بازار قیصریه
هزینه بازدید: رایگان

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به سردر قیصریه
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.