باغ نیاوران
باغ نیاوران
دومین پادشاه دودمان قاجار یعنی فتحعلی شاه قاجار دستور داد تا در یکی از مناطق خو آب و هوا باغی زیبا برای استراحت ییلاقی وی بنا کنند. این باغ در مجاورت روستا "گرده وی" و در دامنه رشته کوه های البرز ساخته شد. مکان قرار گیری این باغ در گذشته نیزار بوده ات به همین سبب آن را نی آوران نامیدند که با گذشت زمان به نام امروزی یعنی نیاوران شناخته شد. گونه غالب گیاهی این باغ مربوط به درختان چنار است. جدا از زیبایی های طبیعی این کاخ می توان به زیستگاه مناسب آن برای برخی پرندگان و حیوانات اشاره کرد. باغ نیاوران در دهه 40 تخریب شیدی را متحمل شد که دلیل آن ساخت کاخ نیاوران(کاخ محمدرضا پهلوی) بود که سبب شد بسیاری از درختان بخش شمالی و جنوبی کاخ صاحبقرانیه از بین برود.این باغ که سه دوره تاریخی قاجار، پهلوی و پس از انقلاب را به خود دیده است کاخ و عمارت های با شکوهی را در خو جای داده است که عبارتند از:
*کاخ نیاوران
*کوشک احمدشاهی
*صاحبقرانیه 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز باغ نیاوران
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری