هرم بزرگ جیزه

📅 بروزرسانی : ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ بازدید : 4406
اهرام مصر یکی از شگفت انگیزترین سازه های دست بشر هستند که قدمت آن ها به هزاران سال پیش از میلاد باز می گردد. منطقه جیزه شامل 3 هرم است که در میان 138 هرم شناخته شده، معروف ترین هرم ها می باشند. هر کدام از هرم ها نام های مختلفی دارند و خوفو یا خئوپس، هرم بزرگ جیزه است. 
 

مثلث برمودا - مثلث برمودا یا مثلث شیطان در واقع نامی است که به منطقه ای در جنوب شرقی آمریکا اطلاق می گردد.

هرم خوفو

هرم خوفو 147 متر ارتفاع دارد که نه تنها مرتفع ترین هرم مصر به حساب می آید بلکه تا پیش از ساخت برج ایفل 300 متری در سال 1889، مرتفع ترین سازه دنیا هم شناخته می شد اما امروزه به دلیل فرسایش هایی که صورت گرفته ارتفاع هرم کاهشی 10 متری داشته است. خوفو نام یکی از فرعون های مصر در دوران دودمان چهارم است که در سال 2589 قبل از میلاد به عنوان فرعون برگزیده شد. دقیقا در زمانی که خوفو فرمانروایی را برعهده گرفت پروژه ساخت هرم نیز آغاز شد. صد هزار کارگر 20 سال تلاش کردند که سنگ های هرم را از معادن استخراج کرده و هرم را بنا کنند. همچنین جالب است بدانید برای ساخت هرم بزرگ جیزه، بیش از 2 میلیون سنگ استفاده شده و هر سنگ وزنی بین 2 تا 30 تن دارد هرچند برخی از آن ها گاه تا بیش از 50 تن وزن داشتند.
 
هرم جیزه
 

ویژگی های اهرم جیزه

ساخت هرم همچنان یکی از عجایب نامعلوم جهان است. برای ساخت هرم از عدد طلایی یا دنباله فیبوناچی استفاده شده. بعضی از قسمت های هرم، خمیدگی دارد که با شعاع زمین تطابق داشته و جالب است بدانید این هرم در مرکزی ترین نقطه زمین قرار دارد که به موجب آن، نور آفتاب به صورت عمودی بر هرم می تابد و در کنار لایه آهکی سطح هرم گفته می شود، هرم از کره ماه و از سایر نقاط فضا به صورت ستاره ای پرنور قابل رویت است. گردشگران تور لحظه آخری می توانند به راحتی از این سازه عجیب جهان بازدید داشته باشند.
هرم بزرگ جیزه سه قسمت دارد که قسمت پایینی، اتاق پادشاه بوده. در اتاق پادشاه صندوقی از جنس گرانیت وجود دارد که در ساخت آن، از یاقوت کبود و برنز هم استفاده شده و جالب است بدانید اندازه صندوق بزرگ تر از مسیرهای هرم می باشد لذا پیش بینی شده این صندوق در هنگام ساخت هرم در آن جا قرار داده شده است.
 

عجایب هفتگانه - اگر می خواهید با عجیب ترین سازه ها در جهان آشنا شوید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مطالعه فرمایید.

 
 
نکته عجیبی که راجع به صندوق گرانیتی وجود دارد این است اگر مساحت قسمت پایینی صندوق را در عدد 2 ضرب کرده و حاصل را در عدد 10 به توان 8 ضرب کنیم، عدد حاصله شعاع خورشید است! هرم جیزه فقط از سنگ ساخته نشده است. ترکیبات شیمیایی در ساخت هرم به کار رفته که تا به امروز، بشر توانایی ساخت را ندارند. این ترکیبات باعث شده استحکام هرم سنگی، بیشتر از سنگ باشد. لذا گفته می شود ترکیبات شیمیایی به کار رفته در ساخت هرم یکی از اصلی ترین دلایل ثابت بودن دمای داخلی 20 درجه سانتی گراد هرم در طول سال است. 
ستاره قطبی آلفا دراکونیس در آن زمان تنها ستاره ای بود که در راستای مرکز هرم قرار داشت. به این ستاره، ستاره شمال هم گفته می شود. جالب است بدانید همچنان ستاره دیگری پیدا نشده که مانند آلفا دراکونیس در راستای هرم قرار گیرد.
 
حقایق اهرام مصر
 
عجیب و غریب بودن هرم خوفو امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی هم فراتر رفته است. اخیرا دانشمندان کشف کردند هرم خوفو بخصوص از قسمت های پایین مانند محل دفن فرعون و اتاق های مخفی، امواج الکترومغناطیس ساتع می شود که این موضوع رابطه نزدیکی با ترکیبات شیمیایی به کار رفته در مصالح هرم دارد. 
 

عجایب دنیا - اگر تمایل دارید عجایب دنیا را بشناسید بر روی لینک کلیک کنید.

 
 
همچنین یکی دیگر از عجیب ترین ویژگی های هرم که با پیشرفت علم متوجه آن شدند عدد عرض جغرافیایی هرم، N” 29.9792452 است که این عدد، برابر سرعت نور، 299792458 متر بر ثانیه می باشد! اما سوال اصلی این است آیا اهرام مصر ساخته دست بشر است یا موجودات فرازمینی؟ با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، اینکه بگوییم 2500 سال پیش از میلاد دنیا مدرن تر و پیشرفته تر از الان بوده و دنیا به سمت پسرفت علم دارد پیشرفت می کند، حرفی غیرمنطقی است. از طرفی هم وجود فرازمینی ها در حد نظریه بوده و همچنان اثبات نشده است.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره هرم بزرگ جیزه

یوسف مقدم خرداد 1400
10 نفر پسندیدند
اقای شهاب رضوی راست میگه از کجا معلوم بعد ها این تصاویر به دست انسان های امروزی هک نشده ولی امکان این هم هست که فرازمینی ها این کارو کردن چون که اون زمان برق از این چیز میزانبوده با تکنولوژی امروزم نمیشه چنین کارا کرد ولی من اشقه این هرم ها هستم که مارا مجبور به فکر کردن میکنه من یه جا خوندم که طبقه یه نظریه خود ما انسانها از شیارات دیگه اومدیم و و نکته جالب اینجاست که ادم ها خیلی گذشته که مومیایی شدن در اثر طبیت که بر میگرده به ۱۵۰ هزار سال پیش همهشون اسکلتشون شبیه میمون های بزرگ بوده شاید خود ما فرا زمینی باشیم که بر اثر اتفاقاطی تکنولوژی خودمون رو از دست دادیم و نتونستیم به سیاره خودمون بر گردیم اخهمن ۱ سال پیش در باره هیدرو کنیزی و از این جور چیزا فهمیدم که ادم موتونه بدون لمس چی زی بر داره یا با دست برگ و اب درست کنه شاید افراد اون زمان از این کارا بلد بودن و با این قدر ت ها این کارو کردن کی میتونه اینو انکار کنه یا شایدن واقا فرا زمینیا که از جا های مختلف اومدن این کارو کردن کامنت بزارید میبینم
رضا دهقان فروردین 1400
10 نفر پسندیدند
با سلام ؛ من همیشه میگم آدم باید جوابهایی بده که هیچکس به ذهنش خطور نمیکنه حالا با یه موضوع شروع میکنیم و اون اینکه من اعتقاد دارم که ما آدمها یا کلن موجودات بیهوده آفریده نشده ایم و شک ندارم که بعد از مرگ وارد یه جهانی دیگه میشیم و مجدد در اونجا از اول و با هر شکل و شمایلی و یا هر راه و روشی شروع به زندگی میکنیم بدون اینکه از جهان قبلی مون چیزی رو به یاد داشته باشیم ؛ مطمئنن برای خیلیامون پیش اومده که یه جریان یا موضوعی رو میبینیم در حالیکه ذهنت درگیر اینه که این جریانو من قبلن دیدم با همین جزعیات ؛ حالا ازینا بگذریم و اما در خصوص اهرام مصر از کجا معلوم که این اهرام و مجسمه ها و.... از جهان و یا دنیای قبل از ما نبوده باشه؟؟؟؟ یعنی در دنیای قبل از ما تکنولوژی پیشرفته ای وجود داشته که در همون دنیا ازش استفاده میشده و وقتی ما از اون دنیا سیر کردیم به این دنیا چون همه چیو باید فراموش میکردیم رو این حساب هیچ چیزی از دنیاهای دیگه یادمون نمیاد لذا هر دنیا و یا عالم با دانش و تکنولوژی مربوط به خودش هست ؛ بخاطر همینه که ما گاهی یه خاطراتی حتی بسیار کم مثل رویا از جهان و یا دنیاهای دیگه مون رو به یاد میاریم
روژین اسلامی بهمن 1399
19 نفر پسندیدند
همون طوری ک گالیله تفکرات قانون و تفکرات رو تغییر داد همون طوری ک انشتین سرعت نور رو محاسبه کرد میتونیم در نظر بگیریم ک کسانی هم بودن ک علم و نبوغ اوناو شایدم ب طور طبیعی چین های مغزشون بیشتر از سایرین بوده خیلی از اختراعات هم براساس اتفاق غیرمنتظره بوده ک جرقه خورده و روش کار شده مثلا گوس ک جمع اعداد یک تا صد رو ک تکلیفش بود و جریمه اش بود رو تو چند دقیقه ب معلم تحویل داد حاصل تفکریه ک خدا ب ما داده گوس در نه سالگی از مغزش استفاده کرد یا قائده فیبوناتچی چ در موسیقی چ در ساخت اهرام ک رگ برگ ها در برگ درختان بر ان اساس چیده شده اند
کوروش نادری رجه دی 1399
12 نفر پسندیدند
باسلام. بعضی ها نظرهای عجیبی میدهند!! مگرساخت تخت جمشید یاآپادانا. مجسمه زئوس.دیواربزرگ چین. آپولو.یاهمین آتشکده یزدخودمان که گرمایش راازیک شمع میگرفت کارانسانهانبود؟ من فرازمینی هاراردنمیکنم ولی معتقدم توی انسانهای قدیمی نوابق هم وجودداشتند.کدام شاعری توانسته بعدازتقریباهزارسال مثل فردوسی شاهنامه بسراید؟ به نظرم شاهنامه خودش یکی ازعجایب هنری جهان هست. یاکدام شاعربه اندازه سعدی باکلمات بازی کرد؟اینقدرسخندان بو؟اینقدردارای معلومات بود؟ هنوزشاعری درحدفردوسی وسعدی درایران نیامده ونخواهدآمد. بایدبپذیریم افرادنابغه ایی بودندکه طراح ومهندسین چنین سازه هاشدندونیروی کارهم که ماشااله همه برده.پرقدرت وبه وفوردم دست بودند.مگراختراعات دوره رنسانس.یاآثارتخیلی ژول ورن نشان دهنده آن نبودکه افرادی وجودداشتندکه آینده علمی بشررادرذهن خودترسیم میکردند؟یاازترس.یانبودامکانات.یانبودن آمادگی ذهنی مردم.یاترس ازکلیساوادیان نظرات وتئوریهای خودشان رامخفی میکردند.هرچی هست برای همان زمان هست وچیزی به آنزیادنشده. شایدکم شده باشه.
R. R دی 1399
19 نفر پسندیدند
سلام. با تشکر از شما خلاقیت آدم رو میبره بالا این متن ها. من که فکر میکنم قبلا ما انسان ها فرا زمینی بودیم و در دنیای دیگه ای زنددگی میکردیم، در اونجا انقدر پیشرفت کرده بودیم که از بین رفتیم و لی چند نفر زنده موندن و به زمین فرار کردند. و بعد ما دوباره از اول شروع کردیم

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23702-%D9%87%D8%B1%D9%85-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AC%DB%8C%D8%B2%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 106 کاربران به هرم بزرگ جیزه