هرم بزرگ جیزه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اهرام مصر یکی از شگفت انگیزترین سازه های دست بشر هستند که قدمت آن ها به هزاران سال پیش از میلاد باز می گردد. منطقه جیزه شامل 3 هرم است که در میان 138 هرم شناخته شده، معروف ترین هرم ها می باشند. هر کدام از هرم ها نام های مختلفی دارند و خوفو یا خئوپس، هرم بزرگ جیزه است. 
 
اهرام مصر
 

هرم خوفو

هرم خوفو 147 متر ارتفاع دارد که نه تنها مرتفع ترین هرم مصر به حساب می آید بلکه تا پیش از ساخت برج ایفل 300 متری در سال 1889، مرتفع ترین سازه دنیا هم شناخته می شد اما امروزه به دلیل فرسایش هایی که صورت گرفته ارتفاع هرم کاهشی 10 متری داشته است.
 
بزرگترین سازه دنیا
 
 
خوفو نام یکی از فرعون های مصر در دوران دودمان چهارم است که در سال 2589 قبل از میلاد به عنوان فرعون برگزیده شد. دقیقا در زمانی که خوفو فرمانروایی را برعهده گرفت پروژه ساخت هرم نیز آغاز شد. صد هزار کارگر 20 سال تلاش کردند که سنگ های هرم را از معادن استخراج کرده و هرم را بنا کنند. همچنین جالب است بدانید برای ساخت هرم بزرگ جیزه، بیش از 2 میلیون سنگ استفاده شده و هر سنگ وزنی بین 2 تا 30 تن دارد هرچند برخی از آن ها گاه تا بیش از 50 تن وزن داشتند.
 
هرم جیزه
 

ویژگی های اهرم جیزه

ساخت هرم همچنان یکی از عجایب نامعلوم جهان است. برای ساخت هرم از عدد طلایی یا دنباله فیبوناچی استفاده شده. بعضی از قسمت های هرم، خمیدگی دارد که با شعاع زمین تطابق داشته و جالب است بدانید این هرم در مرکزی ترین نقطه زمین قرار دارد که به موجب آن، نور آفتاب به صورت عمودی بر هرم می تابد و در کنار لایه آهکی سطح هرم گفته می شود، هرم از کره ماه و از سایر نقاط فضا به صورت ستاره ای پرنور قابل رویت است. گردشگران تور لحظه آخری می توانند به راحتی از این سازه عجیب جهان بازدید داشته باشند.
 
عکس اهرام مصر
 
هرم بزرگ جیزه سه قسمت دارد که قسمت پایینی، اتاق پادشاه بوده. در اتاق پادشاه صندوقی از جنس گرانیت وجود دارد که در ساخت آن، از یاقوت کبود و برنز هم استفاده شده و جالب است بدانید اندازه صندوق بزرگ تر از مسیرهای هرم می باشد لذا پیش بینی شده این صندوق در هنگام ساخت هرم در آن جا قرار داده شده است.
 

عجایب هفتگانه - اگر می خواهید با عجیب ترین سازه ها در جهان آشنا شوید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مطالعه فرمایید.

 
حقایق اهرام مصر
 
نکته عجیبی که راجع به صندوق گرانیتی وجود دارد این است اگر مساحت قسمت پایینی صندوق را در عدد 2 ضرب کرده و حاصل را در عدد 10 به توان 8 ضرب کنیم، عدد حاصله شعاع خورشید است!
هرم جیزه فقط از سنگ ساخته نشده است. ترکیبات شیمیایی در ساخت هرم به کار رفته که تا به امروز، بشر توانایی ساخت را ندارند. این ترکیبات باعث شده استحکام هرم سنگی، بیشتر از سنگ باشد. لذا گفته می شود ترکیبات شیمیایی به کار رفته در ساخت هرم یکی از اصلی ترین دلایل ثابت بودن دمای داخلی 20 درجه سانتی گراد هرم در طول سال است. 
ستاره قطبی آلفا دراکونیس در آن زمان تنها ستاره ای بود که در راستای مرکز هرم قرار داشت. به این ستاره، ستاره شمال هم گفته می شود. جالب است بدانید همچنان ستاره دیگری پیدا نشده که مانند آلفا دراکونیس در راستای هرم قرار گیرد.
 
هرم بزرگ
 
عجیب و غریب بودن هرم خوفو امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی هم فراتر رفته است. اخیرا دانشمندان کشف کردند هرم خوفو بخصوص از قسمت های پایین مانند محل دفن فرعون و اتاق های مخفی، امواج الکترومغناطیس ساتع می شود که این موضوع رابطه نزدیکی با ترکیبات شیمیایی به کار رفته در مصالح هرم دارد. 
 

عجایب دنیا - اگر تمایل دارید عجایب دنیا را بشناسید بر روی لینک کلیک کنید.

 
دیدنی های مصر
 
همچنین یکی دیگر از عجیب ترین ویژگی های هرم که با پیشرفت علم متوجه آن شدند عدد عرض جغرافیایی هرم، N” 29.9792452 است که این عدد، برابر سرعت نور، 299792458 متر بر ثانیه می باشد!
 
مصر
 
اما سوال اصلی این است آیا اهرام مصر ساخته دست بشر است یا موجودات فرازمینی؟ با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، اینکه بگوییم 2500 سال پیش از میلاد دنیا مدرن تر و پیشرفته تر از الان بوده و دنیا به سمت پسرفت علم دارد پیشرفت می کند، حرفی غیرمنطقی است. از طرفی هم وجود فرازمینی ها در حد نظریه بوده و همچنان اثبات نشده است.
 
حقایقی در مورد زمین
 
دو عکس فوق، شکل یوفو ها یا بشقاب پرنده و استفاده مصری ها از الکتریسیته را نشان می دهد، نظر شما راجع به شرایط زندگی مردم در گذشته و چگونگی ساختن اهرام مصر چیست؟ آیا واقعا فرازمینی ها وجود دارند؟
 

مثلث برمودا - مثلث برمودا یا مثلث شیطان در واقع نامی است که به منطقه ای در جنوب شرقی آمریکا اطلاق می گردد.

 
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره هرم بزرگ جیزه

روژین اسلامی 30 بهمن 99
1
همون طوری ک گالیله تفکرات قانون و تفکرات رو تغییر داد همون طوری ک انشتین سرعت نور رو محاسبه کرد میتونیم در نظر بگیریم ک کسانی هم بودن ک علم و نبوغ اوناو شایدم ب طور طبیعی چین های مغزشون بیشتر از سایرین بوده خیلی از اختراعات هم براساس اتفاق غیرمنتظره بوده ک جرقه خورده و روش کار شده مثلا گوس ک جمع اعداد یک تا صد رو ک تکلیفش بود و جریمه اش بود رو تو چند دقیقه ب معلم تحویل داد حاصل تفکریه ک خدا ب ما داده گوس در نه سالگی از مغزش استفاده کرد یا قائده فیبوناتچی چ در موسیقی چ در ساخت اهرام ک رگ برگ ها در برگ درختان بر ان اساس چیده شده اند
کوروش نادری رجه 25 دی 99
1
باسلام. بعضی ها نظرهای عجیبی میدهند!! مگرساخت تخت جمشید یاآپادانا. مجسمه زئوس.دیواربزرگ چین. آپولو.یاهمین آتشکده یزدخودمان که گرمایش راازیک شمع میگرفت کارانسانهانبود؟ من فرازمینی هاراردنمیکنم ولی معتقدم توی انسانهای قدیمی نوابق هم وجودداشتند.کدام شاعری توانسته بعدازتقریباهزارسال مثل فردوسی شاهنامه بسراید؟ به نظرم شاهنامه خودش یکی ازعجایب هنری جهان هست. یاکدام شاعربه اندازه سعدی باکلمات بازی کرد؟اینقدرسخندان بو؟اینقدردارای معلومات بود؟ هنوزشاعری درحدفردوسی وسعدی درایران نیامده ونخواهدآمد. بایدبپذیریم افرادنابغه ایی بودندکه طراح ومهندسین چنین سازه هاشدندونیروی کارهم که ماشااله همه برده.پرقدرت وبه وفوردم دست بودند.مگراختراعات دوره رنسانس.یاآثارتخیلی ژول ورن نشان دهنده آن نبودکه افرادی وجودداشتندکه آینده علمی بشررادرذهن خودترسیم میکردند؟یاازترس.یانبودامکانات.یانبودن آمادگی ذهنی مردم.یاترس ازکلیساوادیان نظرات وتئوریهای خودشان رامخفی میکردند.هرچی هست برای همان زمان هست وچیزی به آنزیادنشده. شایدکم شده باشه.
R. R 21 دی 99
0
سلام. با تشکر از شما خلاقیت آدم رو میبره بالا این متن ها. من که فکر میکنم قبلا ما انسان ها فرا زمینی بودیم و در دنیای دیگه ای زنددگی میکردیم، در اونجا انقدر پیشرفت کرده بودیم که از بین رفتیم و لی چند نفر زنده موندن و به زمین فرار کردند. و بعد ما دوباره از اول شروع کردیم
شهاب رضوی 31 شهریور 99
7
با سلام. به نظر من که اینها همه افسانه هست. یعنی افرادی برای سرگرم کردن مردم به سوالاتی که جوابی نداره، میخوان ذهن ها رو منحرف کنن. این تضاویر یوفو و هلیکوپتر رو از کجا معلوم که بعدها حکاکی نکرده باشن. چه تضمینی هست که اینها هم مربوط به 2500 سال قبل از میلاد مسیح بوده باشه؟!
علی 31 شهریور 99
5
اطلاعات شما خیلی قدیمی است . و در ثانی با اعداد بازی کرده این . یعنی چه اگر مساحت را در فلان ضرب کنی فلان می شود ؟ چه ربطی دارد ؟ این شبیه سازیه و بدون سند و مدرک . اصلا مگه اون زمان طول و عرض جغرافیایی وجود داشت که شبیه به سرعت نور باشد ؟؟ فومنکو دانشمند روس اطلاعات خیلی جدیدتری ارائه داده است . از جمله اینکه جنس بلوکها سنگ نیست که حملش مشکل باشد . بلکه ماده ژئوپلیمر است یعنی سنگی تراش داده نشده بلکه مثل سیمان از خاکهای مصر و آب دریا و چند ماده دیگر مثل بتن قالب گیری شده است .
پرویز نوری 31 شهریور 99
7
مگه حضرت سلیمان از اجنه بیگاری نمیکشیده و حضرت یوسف هم در مصر بوده و من فکرمیکنم درساخت اهرام حضرت یوسف نقش داشته که کسی تاحالابه این موضوع نپرداخته
Bezi 17 مرداد 99
5
به نظر میاد اونا آینده رو میدیدن شاید با کمک فرا زمینیا
ارشیا 12 تیر 99
4
به نظر من موجودات فرا زمینی وجود دارند،چرا که در متنی که شما ارائه کردید گفته بودید که تا شعاع 300 کیلومتری هرم بزرگ جیزه هیچ کوهی یا معادن استخراج سنگی مشابه سنگ های به کار رفته در ساخت هرم بزرگ جیزه به کار رفته باشد.باز هم ممنون از متن خوبتون.خیلییییی متن کامل و دقیقی بود.
مهدی 16 خرداد 99
4
من فکر میکنم فرازمینی ها دخالت داشته اند
حیدر حیدری 16 خرداد 99
2
سلام در آخرین عکس (عکس های انتهایی گزارش) عکس طلایی سمت راست خیلی جالبه درون این عکس هلی کوپتر، تانک زرهی یا کشتی زرهی، پایین تر از آن هواپیما دیده می شود از عجایب است اگر این تصویرها در هرم ها وجود دارد باید قبول کرد که علم آن دوران خیلی پیشرفته بوده یا پیش بینی عجیب غریبی کرده اند.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر