مسجد جامع دبی

جاذبه های گردشگری یکی از اصلی ترین دلایل سفر افراد به نقاط مختلف جهان می باشد. شهر دبی واقع در کشور امارات یکی از شهر های توریستی در این کشور است. یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در این شهر، مسجد جامع دبی می باشد. با ما در این بخش از وب سایت لحظه آخر همراه باشید تا به بررسی مسجد جامع دبی بپردازیم.مسجد جامع دبی واقع در نزدیکی موزه دبی و بازار نساجی این شهر قرار گرفته است. گردشگران تور دبی لازم است بدانند که ساختمان اولیه این مسجد در سال 1900 میلادی ساخته شده، مسجد جامع دبی در واقع مدرسه تدریس و خواندن قرآن بوده است. در حدود 60 سال پس از ساخت این مسجد، ساختمان آن تخریب شد و ساختمان امروزی آن در همان مکان ساخته شد. این مسجد در سال 1998 بازسازی و چندین بخش جدید به اضافه شده است. معماری بنای امروزی این مسجد شباهت بسیاری به بنای اولیه آن داشته و ظاهر کلی آن حفظ شده است. گردشگران تور امارات باید بدانند که این مسجد یکی از بزرگ ترین بنا های مذهبی اسلامی در شهر دبی می باشد. مسلمانان کشور امارات این مسجد را به عنوان قطب مذهبی شهر می شناسند.ظرفیت این مسجد در حال حاضر در حدود 1200 نفر می باشد، تنها گردشگران تور دبی که مسلمان هستند اجازه ورود به این مسجد را دارند و افرادی که از ادیان دیگر می باشند می توانند از مناره این مسجد بازدید کنند، در این بخش عکس بردازی مانعی ندارد.
در ساخت این بنا از ماسه استفاده شده است، به طور کلی این مسجد دارای 9 گنبد بزرگ و 45 گنبد گنبد کوچک می باشد، مناره اصلی این مسجد ارتفاعی در حدود 70 متر دارد. یکی از دلایل محبوبیت این مسجد در بین گردشگران را می توان وجود کتیبه ای منبت کاری شده از قرآن بر روی یکی از ستون های موجود در راهروی این مسجد دانست.
گردشگران برای بازدید از مسجد جامع دبی می توانند با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به این منطقه مراجعه کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به مسجد جامع دبی
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور دبی 4 و 5 و 6 بهمن 98
3 شب
ماهان
جانیار پرواز
4 بهمن - 9 بهمن

تور دبی 5 و 6 بهمن 98
3 شب
ایران ایر
اسطوره بیستون
5 بهمن - 9 بهمن

تور دبی 5 بهمن 98
3 شب
ایران ایر
ماهان سیر
5 بهمن - 8 بهمن

تور دبی 15 بهمن 98
4 شب
ایران ایر
مهریار پرواز
15 بهمن - 19 بهمن

تور دبی بهمن 98
3 شب
Air Arabia Airline
مهلا گشت آسمان
12 بهمن - 22 بهمن

تور دبی 11 بهمن 98
3 شب
ماهان
فلات پارس
11 بهمن - 16 بهمن

تور دبی 4 بهمن 98
3 شب
ماهان
وقت سفر
4 بهمن - 7 بهمن

تور دبی 2 بهمن 98
4 شب
ایران ایر
اسطوره بیستون
2 بهمن - 6 بهمن

تور دبی 5 بهمن 98
3 شب
Air Arabia Airline
کهن آکام پارسیان
5 بهمن - 15 بهمن

تور دبی 12 بهمن 98
3 شب
Air Arabia Airline
فلات پارس
12 بهمن - 15 بهمن