موزه فضای باز گورمه

📅 انتشار : 1397/10/04 📅 بروزرسانی : 1401/11/01 بازدید : 1198

موزه فضای باز گورمه
موزه فضای باز گورمه
موزه فضای باز گورمه
موزه فضای باز گورمه

یکی از مکان های تفریحی ترکیه که گردشگران کمتری از وجود آن اطلاع دارند "موزه فضای باز گورمه" می باشد. این موزه در واقع یک مجتمع تاریخی وسیع می باشد که در شهر کاپادوکیا واقع شده و تعداد بی شماری کلیسا و صومعه را در خود جای داده است.

معرفی موزه فضای باز گورمه

کلیساهای دست نخورده ای که در موزه فضای باز گورمه وجود دارد، هنوز هم ظاهر خود را به همان شکل اولیه حفظ کرده که نشان از مقاومت بالای آن ها می باشد. در این کلیساها نقاشی و طراحی های بسیار زیبایی دیوارها را مزین کرده اند و جلوه خاصی به فضای داخلی کلیسا بخشیده است که توجه گردشگران تور کاپادوکیا را به خود جلب کرده اند. یکی از نکات شگفت آوری که در رابطه با نقاشی های موجود در کلیسا به چشم می خورد، نوع رنگ آمیزی آن ها بوده که گویی به تازگی نقاشی شده اند.

سفر به کاپادوکیا، شهر بالن ترکیه !

کلیساهای موزه فضای باز گورمه

برخی از کلیساهایی که گردشگران تور کاپادوکیا می توانند از تماشای آن ها به وجد آیند عبارت اند از: کلیساهای آلمانی، چاریکلی، توکالی، یلانی، کارانلیک، عبادتگاه سنت باسیل و صومعه راهبان.

علاوه بر کلیساها، خانه هایی سنگی نیز در گورمه وجود دارد که نشانگر محل سکونت راهبانان در قرن نهم می باشد. سنگ تراشه های حیرت انگیزی در موزه فضای باز گورمه وجود دارد که گردشگران تور ترکیه را به وجد می آورد. گشت و گذار در دل این بناهای سنگی برای تاریخ دوستان بسیار لذتبخش بوده و سفری خاطره انگیز را برای آن ها به ثبت می رساند. در برخی از نقاط این موزه فضای باز، پوشش های گیاهی دل انگیزی وجود دارد که بر زیبایی های این فضا افزوده است.

جالب است بدانید که گورمه نخستین مکانی بود که اندیشه های مسیحیت در آن یکسان سازی شد، این کار توسط سنت باسیل کبیر و برادرانش صورت گرفت.

آدرس موزه فضای باز گورمه

 Müze Yolu, Goreme Open Air Museum, Merkez/Nevşehir Merkez/Nevşehir Merkez/Nevşehir, Turkey 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.6 از 5 | از 100 کاربران به موزه فضای باز گورمه