موزه فضای باز گورمه

یکی از مکان های تفریحی ترکیه که گردشگران کمتری از وجود آن اطلاع دارند "موزه فضای باز گورمه" می باشد. این موزه در واقع یک مجتمع تاریخی وسیع می باشد که در شهر کاپادوکیا واقع شده و تعداد بی شماری کلیسا و صومعه را در خود جای داده است.

کلیساهای دست نخورده ای که در موزه فضای باز گورمه وجود دارد، هنوز هم ظاهر خود را به همان شکل اولیه حفظ کرده که نشان از مقاومت بالای آن ها می باشد. در این کلیساها نقاشی و طراحی های بسیار زیبایی دیوارها را مزین کرده اند و جلوه خاصی به فضای داخلی کلیسا بخشیده است که توجه گردشگران تور کاپادوکیا را به خود جلب کرده اند. یکی از نکات شگفت آوری که در رابطه با نقاشی های موجود در کلیسا به چشم می خورد، نوع رنگ آمیزی آن ها بوده که گویی به تازگی نقاشی شده اند. برخی از کلیساهایی که گردشگران تور کاپادوکیا می توانند از تماشای آن ها به وجد آیند عبارت اند از: کلیساهای آلمانی، چاریکلی، توکالی، یلانی، کارانلیک، عبادتگاه سنت باسیل و صومعه راهبان.

علاوه بر کلیساها، خانه هایی سنگی نیز در گورمه وجود دارد که نشانگر محل سکونت راهبانان در قرن نهم می باشد. سنگ تراشه های حیرت انگیزی در موزه فضای باز گورمه وجود دارد که گردشگران تور ترکیه را به وجد می آورد. گشت و گذار در دل این بناهای سنگی برای تاریخ دوستان بسیار لذتبخش بوده و سفری خاطره انگیز را برای آن ها به ثبت می رساند. در برخی از نقاط این موزه فضای باز، پوشش های گیاهی دل انگیزی وجود دارد که بر زیبایی های این فضا افزوده است.

جالب است بدانید که گورمه نخستین مکانی بود که اندیشه های مسیحیت در آن یکسان سازی شد، این کار توسط سنت باسیل کبیر و برادرانش صورت گرفت.
آدرس: Müze Yolu, Goreme Open Air Museum, Merkez/Nevşehir Merkez/Nevşehir Merkez/Nevşehir, Turkey 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه فضای باز گورمه
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری