خرابه های سیدرا

آلانیا یکی از شهر های مهم و توریستی کشور ترکیه می باشد که به سبب موقعیت مکانی که در آن قرار گرفته است، همواره در طول تاریخ مورد توجه بوده و به همین دلیل جاذبه های تاریخی بسیاری نظیر خرابه های سیدرا در این شهر وجود دارد که شناخت آن ها پیش از سفر می تواند برای گردشگران تور آلانیا مفید واقع شود بنابراین چنانچه قصد سفر به شهر زیبای آلانیا را دارید مطالعه این مقاله که به معرفی خرابه های سیدرا اختصاص دارد را از دست ندهید.

خرابه های سیدرا در واقع بنا های بجا مانده از شهری تاریخی می باشد که در 30 کیلومتری شرق آلانیا قرار دارد و امروزه یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری موجود در اطراف آلانیا به شمار می آید.
باستان شناسان با بررسی نگاره های موجود در این شهر اظهار داشتند که قدمت خرابه های سیدرا به حدود 300 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد و این منطقه از نظر تاریخی حائز اهمیت بسیار زیادی می باشد.
بازدید از شهر تاریخی سیدرا همانند سفر در زمان بوده و گردشگرانی که در سفر با تور آلانیا، از این جاذبه تاریخی دیدن می کنند، می توانند با قدم زدن در میان خرابه های سیدرا به گذشته های دور سفر کنند.
خوب است بدانید که این شهر تاریخی بر روی تپه ای میان محله های کارگاچیک و سکی قرار دارد و دسترسی به آن از طریق جاده ای که در مجاورت دریای مدیترانه وجود دارد بسیار آسان بوده و گردشگران تور آلانیا با صرف زمانی اندک می توانند خود را به این خرابه ها رسانده و از جاذبه های تاریخی موجود در این منطقه بازدید به عمل آورند.
در پی تحقیقات و پژوهش هایی که در این منطقه انجام شده است، ابزار و وسایل قدیمی بسیاری کشف شده اند که تمامی آن ها امروزه در موزه نگهداری می شوند.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما