خرابه های سیدرا

آلانیا یکی از شهر های مهم و توریستی کشور ترکیه می باشد که به سبب موقعیت مکانی که در آن قرار گرفته است، همواره در طول تاریخ مورد توجه بوده و به همین دلیل جاذبه های تاریخی بسیاری نظیر خرابه های سیدرا در این شهر وجود دارد که شناخت آن ها پیش از سفر می تواند برای گردشگران تور آلانیا مفید واقع شود بنابراین چنانچه قصد سفر به شهر زیبای آلانیا را دارید مطالعه این مقاله که به معرفی خرابه های سیدرا اختصاص دارد را از دست ندهید.

خرابه های سیدرا در واقع بنا های بجا مانده از شهری تاریخی می باشد که در 30 کیلومتری شرق آلانیا قرار دارد و امروزه یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری موجود در اطراف آلانیا به شمار می آید.
باستان شناسان با بررسی نگاره های موجود در این شهر اظهار داشتند که قدمت خرابه های سیدرا به حدود 300 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد و این منطقه از نظر تاریخی حائز اهمیت بسیار زیادی می باشد.
بازدید از شهر تاریخی سیدرا همانند سفر در زمان بوده و گردشگرانی که در سفر با تور آلانیا، از این جاذبه تاریخی دیدن می کنند، می توانند با قدم زدن در میان خرابه های سیدرا به گذشته های دور سفر کنند.
خوب است بدانید که این شهر تاریخی بر روی تپه ای میان محله های کارگاچیک و سکی قرار دارد و دسترسی به آن از طریق جاده ای که در مجاورت دریای مدیترانه وجود دارد بسیار آسان بوده و گردشگران تور آلانیا با صرف زمانی اندک می توانند خود را به این خرابه ها رسانده و از جاذبه های تاریخی موجود در این منطقه بازدید به عمل آورند.
در پی تحقیقات و پژوهش هایی که در این منطقه انجام شده است، ابزار و وسایل قدیمی بسیاری کشف شده اند که تمامی آن ها امروزه در موزه نگهداری می شوند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به خرابه های سیدرا
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.