امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه ویکتوریا بمبئی

موزه ویکتوریا بمبئی

این مقاله به معرفی موزه ویکتوریا بمبئی که یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد اختصاص دارد و در ادامه اطلاعاتی کلی در رابطه با موزه ویکتوریا بمبئی در اختیار گردشگران تور بمبئی و کاربران سایت قرار خواهیم داد.
موزه ویکتوریا بمبئی در جنوب شهر بمبئی واقع شده است و یکی از قدیمی ترین موزه های موجود در کشور هند به شمار می آید که بازدید از آن را به تمامی گردشگران تور بمبئی توصیه می کنیم، این موزه در سال 1855 میلادی به منظور محل قرار گیری هنر های تزئینی و صنایع دستی هندوستان ساخته شده است و بیش از 22 هکتار مساخت دارد.
فضای اطراف موزه ویکتوریا بمبئی مملو از باغ های بسیار سرسبز و زیبا می باشد.
خوب است بدانید که درب های موزه ویکتوریا بمبئی 13 سال پس از ساخت آن یعنی در سال 1872 میلادی بر روی مردم گشوده شده است و تا به امروز نیز پذیرای بازدیدکنندگان این مجموعه می باشد.
معماری و ساخت بنای این موزه کاملا مطابق با سبک معماری هندی می باشد و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. جالب است بدانید که موزه ویکتوریا بمبئی بیشتر شهرت خود را مدیون معماری بسیار زیبا و منحصر به فرد خود می باشد، بسیاری از بازدید کنندگان این مجموعه زیبا در ابتدای ورود به موزه تحت تأثیر زیبایی های آن قرار می گیرند.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم موزه ویکتوریا بمبئی با باغ های بسیاری احاطه شده است به همین جهت به این مجموعه موزه باغ نیز گفته می شود و گردشگرانی که در سفر خود با تور بمبئی از این موزه بازدید می کنند می توانند ساعاتی را نیز به گشت و گذار در میان باغ های محوطه بپردازند و دیدن گیاهان بسیار زیبا و معطر لذت ببرند.
امیدواریم مطالعه این مقاله برای کسانی که قصد بازدید از موزه ویکتوریا در سفر با تور بمبئی را دارند مفید واقع شود.
آدرس: Chhatrapati Shivaji Terminus Area, Fort, Mumbai, Maharashtra 400001, India
درج نظر