موزه مردم شناسی آلانیا

📅 انتشار : 1397/09/10 📅 بروزرسانی : 1401/11/08 بازدید : 857
موزه مردم شناسی آلانیا
موزه مردم شناسی آلانیا
موزه مردم شناسی آلانیا
موزه مردم شناسی آلانیا
موزه مردم شناسی آلانیا، از جمله جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهر توریستی است. اگر شما نیز قصد سفر به آلانیا و بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر را دارید، در ادامه این مطلب از سایت لحظه آخر با ما همراه باشید تا شما را با موزه مردم شناسی آلانیا آشنا سازیم.
آلانیا یکی از شهر های ساحلی ترکیه است که امروزه به یکی از توریست پذیر ترین شهر های این کشور نیز تبدیل شده است. این شهر از آب و هوای دلپذیری برخوردار بوده و دارای جاذبه های تفریحی بسیاری می باشد. علاوه بر این آلانیا، یکی از شهر های تاریخی ترکیه به شمار رفته و آثار باستانی و تاریخی بسیاری را از تاریخ و تمدن این کشور در خود جای داده است. همان طور که پیش از این نیز در ابتدای مقاله اشاره کردیم، موزه مردم شناسی آلانیا یکی از جاذبه های تاریخی این شهر بوده و دارای قدمتی در حدود 8 قرن می باشد.
سفر به زیباترین شهر ساحلی ترکیه!

معرفی موزه مردم شناسی آلانیا

عمارت موزه مردم شناسی آلانیا که با نام برج قرمز نیز شناخته می شود، خود یکی از شاهکار های بی نظیر در عرصه معماری دوره سلجوقیان بوده و امروزه بنای آن نماد شهر آلانیا محسوب می شود. بنای این موزه در سال 1226 میلادی، با اهدافی همچون جلوگیری از حمله و هجوم دشمنان به منطقه و همچنین نظارت و دفاع از فعالیت های تجاری اسکله آلانیا ساخته شده است. گردشگران تور آلانیا جالب است بدانید معمار این سازه، یک فرد سوریه ای به نام ابو علی بوده و دارای ارتفاعی در حدود 33 متر و عرض 29 متری می باشد. این سازه مقاوم که از آجر و سنگ ساخته شده است، طی سال های 1951 تا 1953 میلادی مورد مرمت بازسازی قرار گرفته و همزمان مکانی برای به نمایش گذاشتن لباس، فرش، اسلحه، بشقاب و دیگر اقلام فرهنگی گردیده و در نهایت به موزه مردم شناسی این شهر تبدیل شد.
گردشگران تور ترکیه خوب است بدانید، برج قرمز آلانیا شامل 4 طبقه بوده و یکی از طبقات آن به نگهداری و نمایش آثار باستانی و تاریخی یا همان موزه مردم شناسی اختصاص داده شده است. همچنین لازم به ذکر است که این موزه دارای فضای کاملا متفاوتی از دیگر موزه های تاریخی که تا به حال دیده اید می باشد، بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما در سفر به آلانیا از این موزه بازدید نمایید.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.4 از 5 | از 100 کاربران به موزه مردم شناسی آلانیا