مسجد شيخ لطف الله

مسجد شيخ لطف الله یکی از زیبا ترین جاذبه های مذهبی شهر اصفهان به شمار می آید و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. در این مقاله قصد داریم  مسجد شيخ لطف الله را به گردشگران تور اصفهان معرفی کنیم، اگر قصد سفر به شهر اصفهان را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با این مسجد و قدمت آن در اختیارتان قرار دهیم.
مسجد شيخ لطف الله یکی از بنا های به جا مانده از دوره صفویان می باشد که در مجموعه میدان نقش جهان قرار دارد. خوب است بدانید که ساخت این مسجد به دستور شاه عباس اول و به منظور گرامی داشت و تجلیل از شیخ لطف الله میسی در سال 1011 هجری قمری آغاز شد و پس از 17 سال پایان یافت
این مسجد کاملا مطابق بر اصول معماری اسلامی و توسط استاد محمدرضا اصفهانی ساخته شده است و یک از شاهکار های معماری ایران به شمار می آید.
در معماری این بنا ظرافت های بی شماری دیده می شود که یکی از بارز ترین آن ها نقش طاووسی می باشد که در مرکز داخلی گنبد  مسجد شيخ لطف الله طراحی شده است، این نقش به گونه ای است که تابش نور آقتاب پر های طاووس را نمایان و تکمیل می کند.
کاشی کاری های به کار رفته در نمای این مسجد به حدی زیبا می باشد که نظر هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند و به همین جهت بازدید از آن را به تمامی گردشگران تور اصفهان توصیه می کنیم.
به هنگام بازدید از این مسجد علاوه بر مشاهده زیبایی های فراوان، گردشگران تا حد زیادی با معماری اسلامی و معماری اصفهانی در دوره صفویه آشنا شوند.
به طور کلی این مسجد را می توان یکی از بهترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شهر اصفهان دانست، امیدواریم مطالعه این مقاله برای گردشگران تور اصفهان مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز مسجد شيخ لطف الله
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری