کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس

📅 بروزرسانی : ۱۶ مهر ۱۳۹۷ بازدید : 261
شهر ایروان واقع در کشور ارمنستان، پایتخت این کشور می باشد. امروزه این شهر پیشرفت چمشگیری داشته است، همین امر سبب شده سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از جاذبه های دیدنی و تفریحی این شهر، تور ایروان را در برنامه سفر خود قرار دهند. در این شهر مکان های تاریخی بسیاری وجود دارد یکی از معروف ترین جاذبه های تاریخی در شهر ایروان کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس بپردازیم.
ساخت ساختمان کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس در سال 1980 به دستور شخصی به نام اسقف اعظم شروع شد. گردشگران تور ایروان جالب است بدانند که ساخت این کلیسا 21 سال به طول انجامید و سر انجام در سال 2001 به پایان رسید. مساحت کل مجموعه کلیسا در حدود 4 هزار متر مربع بوده و ارتفاع بلند ترین بخش های آن به 54 متر می رسد. جنس این بنا از سنگ دوف بوده و همچنین در ساخت برخی از ستون های کلیسا از طلا استفاده شده است. در این کلیسا کتاب خانه ای بزرگ از کتاب های دینی وجود دارد و در قسمت شرقی آن ناقوس کلیسا قرار گرفته است. مردمان این کشور این کلیسا را یکی از مهم ترین مراکز دینی می دانند و اکثر مراسم های مذهبی ارمنستان را در این کلیسا برگزار می کنند.
در سال 2000 میلادی، پیکر شخصی که کلیسا به نام اوست در واتیکان پیدا شد و توسط شخصی به نام اسقف اعظم گارگین دوم به این کلیسا آورده شد. امروزه پیکر این شخص در مکانی مخصوص رو به روی در اصلی کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس نگهداری می شود.
گردشگران تور ارمنستان لازم است بدانند که در این کلیسا چندین گروه فرهنگی فعالیت دارند که ار بین آن ها می توان به گروه کر و دوستی، مدرسه شنبه و مدرسه یکشنبه، ACYO، انجمن زنان و انجمن مردان اشاره کرد.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23515-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%DA%AF%D9%88%D8%B1%D9%84%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C%DA%86-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس