موزه وان

موزه وان یکی از زیبا ترین و غنی ترین جاذبه های گردشگری موجود در این شهر می باشد که ما در این مقاله قصد داریم آن را معرفی کنیم پس در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا موزه وان را بهتر بشناسید.
موزه وان مکان جالبی برای علاقمندان به اشیا و اسناد تاریخی می باشد، چرا که قدمت برخی از آثار موجود در موزه وان به ماقبل تاریخ باز می گردد.
این موزه دارای دو سالن اصلی می باشد که در آن ها انواع آثار تاریخی به نمایش گذاشته شده اند.
در این موزه آثاری نظیر سنگ قبر های مربوط به ادوار آق قویونلو و قره قویونلو، ابزار ابسیدین، ابزار استخوانی و غیره نگهداری می شود. اغلب آثار موجود در این موزه به هنگام کاوش هایی که در تپه های کیزدامی و تیلکی انجام شد، کشف شده اند.
همچنین خوب است بدانید بسیاری از اشیاء باستانی موزه وان متغلق به اوراتو ها می باشد.
به طور کلی در این موزه بیش از 33 هزار شیء باستانی وجود دارد که شامل انواع سکه ها، انواع لوح ها، انواع مهر ها و نسخه های خطی اسناد تاریخی می باشند.
گردشگران تور وان در هنگام بازدید از این موزه می توانند تا حد زیادی با فرهنگ مردم باستان این منطقه آشنا شوند به همین جهت بازدید از این موزه را به تمامی گردشگران تور وان توصیه می کنیم.
آثار باستانی موجود در این مجموعه همگی بیانگر هنر و مهارت مردم باستان می باشند و گردشگران تور وان می توانند از انواع وسایل سنگی و آهنی دست ساز موجود در این مجموعه بازدید کنند.
پیش تر اشاره کردیم که در این مجموعه سنگ قبر هایی نگهداری می شود، جالب است بدانید این سنگ قبر ها دارای اشکالی منحصر به فرد و عجیب نظیر قوچ و گوسفند دارد.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور وان برای گردشگران مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه وان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.