موزه وان

موزه وان یکی از زیبا ترین و غنی ترین جاذبه های گردشگری موجود در این شهر می باشد که ما در این مقاله قصد داریم آن را معرفی کنیم پس در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا موزه وان را بهتر بشناسید.
موزه وان مکان جالبی برای علاقمندان به اشیا و اسناد تاریخی می باشد، چرا که قدمت برخی از آثار موجود در موزه وان به ماقبل تاریخ باز می گردد.
این موزه دارای دو سالن اصلی می باشد که در آن ها انواع آثار تاریخی به نمایش گذاشته شده اند.
در این موزه آثاری نظیر سنگ قبر های مربوط به ادوار آق قویونلو و قره قویونلو، ابزار ابسیدین، ابزار استخوانی و غیره نگهداری می شود. اغلب آثار موجود در این موزه به هنگام کاوش هایی که در تپه های کیزدامی و تیلکی انجام شد، کشف شده اند.
همچنین خوب است بدانید بسیاری از اشیاء باستانی موزه وان متغلق به اوراتو ها می باشد.
به طور کلی در این موزه بیش از 33 هزار شیء باستانی وجود دارد که شامل انواع سکه ها، انواع لوح ها، انواع مهر ها و نسخه های خطی اسناد تاریخی می باشند.
گردشگران تور وان در هنگام بازدید از این موزه می توانند تا حد زیادی با فرهنگ مردم باستان این منطقه آشنا شوند به همین جهت بازدید از این موزه را به تمامی گردشگران تور وان توصیه می کنیم.
آثار باستانی موجود در این مجموعه همگی بیانگر هنر و مهارت مردم باستان می باشند و گردشگران تور وان می توانند از انواع وسایل سنگی و آهنی دست ساز موجود در این مجموعه بازدید کنند.
پیش تر اشاره کردیم که در این مجموعه سنگ قبر هایی نگهداری می شود، جالب است بدانید این سنگ قبر ها دارای اشکالی منحصر به فرد و عجیب نظیر قوچ و گوسفند دارد.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور وان برای گردشگران مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما