کاخ گلستان

کاخ گلستان از بهترین آثار و بنا های ایرانی به شمار می آید و نمونه ای بی نظیر از معماری ایرانی می باشد، این مجموعه که نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو به چشم می خورد در شهر تهران واقع شده است و از مهم ترین جاذبه های آن محسوب می شود، در ادامه با ما همراه باشید تا با کاخ گلستان بیشتر آشنا شوید.
کاخ گلستان شامل قسمت های مختلفی می باشد که در ادامه به معرفی برخی از این قسمت ها می پردازیم:
1. محوطه بیرونی کاخ:
محوطه ای که کاخ گلستان در آن قرار دارد باغی سرسبز و مملو از درختان سر به فلک کشیده می باشد که زیبایی های آن توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند، در این باغ انواع حوض ها و فواره ها همچنین دیوار های کاشی کاری شده به چشم می خورد که مکان های بسیار مناسبی برای عکاسی می باشد.
2. ساختمان شمس العماره:
می توان گفت شمس العماره معروف ترین بنای موجود در مجموعه کاخ گلستان می باشد ساخت این بنا به دستور ناصر الدین شاه قاجار در سال 1282 هجری قمری آغاز و پس از دو سال در سال 1284 به پایان رسید، عمارت شمس العماره دارای 5 طبقه و 35 متر ارتفاع می باشد و یکی از بلندترین بنا های آن زمان به شمار می رفته است.
3. ایوان مرمر:
ایوان مرمر قدیمی ترین بخش مجموعه ایوان مرمر می باشد که به ایوان دار العماره یا دیوانخانه معروف می باشد در این ایوان تختی مرمری وجود دارد که به زیبایی های آن افزوده است 
از دیگر بخش های موجود در کاخ گلستان می توان به خلوت کریمخانی، تالار اصلی، تالار سلام، تالار آینه، تالار ظروف، تالار برلین، عمارت بادگیر، عکاسخانه، حوضخانه تالار سلام، موزه مردم شناسی و غیره اشاره کرد که گردشگران تور تهران می توانند از تمامی این بخش ها بازدید به عمل آورند.
گردشگران تور تهران باید توجه داشته باشند که بلیط ورودی هر یک از بخش های مختلف کاخ گلستان به صورت جداگانه باید تهیه شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کاخ گلستان
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
پرنیان 21 مهر 97
2
ساعات بازدید جدید کاخ گلستانرو هم دارید ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری