کاخ گلستان

کاخ گلستان از بهترین آثار و بنا های ایرانی به شمار می آید و نمونه ای بی نظیر از معماری ایرانی می باشد، این مجموعه که نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو به چشم می خورد در شهر تهران واقع شده است و از مهم ترین جاذبه های آن محسوب می شود، در ادامه با ما همراه باشید تا با کاخ گلستان بیشتر آشنا شوید.
 
 
کاخ گلستان
 
 
کاخ گلستان شامل قسمت های مختلفی می باشد که در ادامه به معرفی برخی از این قسمت ها می پردازیم:
 
 
محوطه کاخ گلستان
 
 

محوطه بیرونی کاخ گلستان

محوطه ای که کاخ گلستان در آن قرار دارد باغی سرسبز و مملو از درختان سر به فلک کشیده می باشد که زیبایی های آن توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند، در این باغ انواع حوض ها و فواره ها همچنین دیوار های کاشی کاری شده به چشم می خورد که مکان های بسیار مناسبی برای عکاسی می باشد.
 
 
شمس العماره
 
شمس العماره
 
کاخ شمس العماره
 
 

ساختمان شمس العماره

می توان گفت شمس العماره معروف ترین بنای موجود در مجموعه کاخ گلستان می باشد ساخت این بنا به دستور ناصر الدین شاه قاجار در سال 1282 هجری قمری آغاز و پس از دو سال در سال 1284 به پایان رسید، عمارت شمس العماره دارای 5 طبقه و 35 متر ارتفاع می باشد و یکی از بلندترین بنا های آن زمان به شمار می رفته است.
 
 
ایوان مرمر کاخ گلستان
 
ساختمان کاخ گلستان
 

ایوان مرمر

ایوان مرمر قدیمی ترین بخش مجموعه ایوان مرمر می باشد که به ایوان دار العماره یا دیوانخانه معروف می باشد در این ایوان تختی مرمری وجود دارد که به زیبایی های آن افزوده است 
از دیگر بخش های موجود در کاخ گلستان می توان به خلوت کریمخانی، تالار اصلی، تالار سلام، تالار آینه، تالار ظروف، تالار برلین، عمارت بادگیر، عکاسخانه، حوضخانه تالار سلام، موزه مردم شناسی و غیره اشاره کرد که گردشگران تور تهران می توانند از تمامی این بخش ها بازدید به عمل آورند.
 
 
گستان
 
کاخ گلستان
 
 

بازدید از کاخ گلستان

گردشگران تور داخلی باید توجه داشته باشند که بلیط ورودی هر یک از بخش های مختلف کاخ گلستان به صورت جداگانه باید تهیه شود.
از دیگر کاخ های موجود در تهران می توان به کاخ نیاوران و کاخ سعد آباد اشاره کرد، برای بازدید از آن ها نیز باید هزینه ورودی جدا گانه از بلیط کاخ ها پرداخت کنید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کاخ گلستان

پرنیان 21 مهر 97
4
ساعات بازدید جدید کاخ گلستانرو هم دارید ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر