کاخ عالی قاپو اصفهان

کاخ عالی قاپو اصفهان یکی از معروف ترین جاذبه های کشور ایران می باشد که به دوره صفویان تعلق دارد و در میدان امام شهر اصفهان واقع شده است. در این مقاله قصد داریم این جاذبه بسیار زیبا را به گردشگران تور اصفهان و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم بنابراین اگر قصد سفر با تور اصفهان را دارید در ادامه با ما همراه شوید تا با کاخ عالی قاپو اصفهان بیشتر آشنا شوید.
کاخ عالی قاپو اصفهان در ضلع غربی میدان نقش جهان این شهر قرار دارد و یکی از زیبا ترین بناهای تاریخی موجود در این شهر می باشد.
می توان گفت که تمامی گردشگران تور اصفهان از کاخ عالی قاپو اصفهان بازدید می کنند چرا که این مجموعه از معروف ترین جاذبه های این شهر در سطح جهان می باشد، در واقع این کاخ عمارتی 6 طبقه است که از شاهکار های معماری قرن 11 هجری محسوب می شود.
در این کاخ تزئینات بسیار زیبایی وجود دارد که نظر تمامی گردشگران تور اصفهان را به خود جلب می کنند گچ بری های موجود بر روی دیوار های این بنا بسیار ظریف هستند و اثر هنرمندان نامی ایران می باشند.
خوب است بدانید که ارتفاع کاخ عالی قاپو حدود 36 متر بوده و در گذشته بلندترین بنای موجود در اصفهان به شمار می رفت.
اگر با تور اصفهان سفر کرده و از این کاخ منحصر به فرد بازدید کنید خواهید دید که در طبقه اول این مجموعه ورودی کاخ، در طبقه دوم سیستم آبرسانی، در طبقه سوم ایوان ستوندار و سالن مرکزی، در طبقه چهارم تعدادی اتاق و دالان و در طبقه ششم اتاق موسیقی کاخ قرار دارد.
گردشگران تور اصفهان باید توجه داشته باشند که متأسفانه امکان بازدید از طبقه پنجم این کاخ وجود ندارد.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور اصفهان برای گردشگران مفید باشد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کاخ عالی قاپو اصفهان

لاله 21 مهر 97
4
مگه از کاخ عالی قاپو اصفهان زیبا تر و دیدتی تر چیزیم دارین ؟ پرچم بالاست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما