معبد میناکشی

هند کشوری است که به جاذبه های گردشگری عجیب و غریبش معروف می باشد. یکی از این جاذبه های گردشگری که متمایز بودن آن نسبت به سایر مکان های دیدنی هند باعث محبوبیتش در میان گردشگران شده است، معبد میناکشی است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با معبد میناکشی بیشتر آشنا شوید.
هند، یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور های دنیا می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر به قصد بازدید از مکان های عجیب و غریب، فرهنگ مردم هند و غیره به این کشور سفر می کنند. هند جاذبه های گردشگری زیادی در نقاط مختلف خود دارد که اکثر آن ها معابد بوده و هرکدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. در میان معابد هند، معبد میناکشی را می توان جزء محبوب ترین معابد هند دانست.
اگر به جنوب هند سفر کنید، در نزدیکی رود ویگا واقع در شهر 2500 ساله مادورای معبدی با ارتفاع 51 متری مشاهده می کنید که ظاهر عجیب آن باعث شده جزء نامزد های عجایب هفتگانه دنیا باشد. قدمت معبد میناکشی به قرن ششم باز می گردد و ظاهر عجیب آن بخاطر تزئین شدنش توسط صد ها مجسمه خدایان مردم هند در رنگ ها و طرح های مختلف است که بر روی برج های معبد قرار داده شده است و لازم به ذکر است این معبد 14 برج دارد که بلندترین آن ها بیش از 50 متر طول دارد. جالب است بدانید درآمد شهر مادورای برپایه کشاورزی بود تا اینکه روز به روز بر تعداد گردشگران تور هند که به این شهر سفر می کنند تا از معبد میناکشی بازدید کنند بیشتر شد.
از گذشته های دور تا به امروز معبد میناکشی یکی از مراکز عبادت مردم هند است. این معبد در جنگی توسط یک گروه مسلمان که قصد ترویج دین اسلام در هند را داشتند تخریب شد اما در قرن 16 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت تا به یکی از مکان های دیدنی محبوب در میان گردشگران تور هند تبدیل شود.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معبد میناکشی

سپیده 27 مرداد 97
3
معبد میناکشی از نظر ساختاری فوق العاده جذاب و دیدنی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر