غار حرا

در سفر به مکه، به برخی از مکان های مذهبی و تاریخی این شهر مانند غار حرا مواجه می شوید که در میان مسلمانان از ارزش و احترام بالایی برخوردار هستند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با غار حرا بیشتر آشنا شوید.
مکه، شهر محبوب مسلمانان است که به دلیل وجود خانه خدا، مساجد مختلف و جاذبه های گردشگری و تاریخی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا می باشد. یکی از مکان های این شهر که گردشگران تور مکه برای بازدید از آن می بایست مسیری کوهستانی را طی کنند، غار حرا می باشد.
غار حرا در کوه نور قرار دارد. پیامبر هنگام ساخت کعبه از سنگ های پنچ کوه استفاده کرد که یکی از آن ها کوه نور است. کوه نور جزء نقاط مرتفع مکه محسوب می شود و پیامبر اسلام در گذشته مدتی را در آن زندگی می کرد. گردشگران تور مکه پس از رسیدن به غار حرا، در کنار چشم انداز بی نظیر از شهر مکه، مسجد الحرام و گلدسته های آن با ورودی غار روبرو شده که اگر قدی کمتر از 120 سانت داشته باشند می توانند به راحتی وارد آن شوند و همچنین لازم به ذکر است تنها 5 گردشگر می توانند همزمان در این غار حضور داشته باشند.
پیامبر در ماه مبارک رمضان در غار حرا زندگی می کرد و جالب است بدانید اولین وحی نازل شده از طرف خدا در این غار بود. یکی از مهم ترین دلایلی که پیامبر اسلام این غار را برای سکونت در ماه مبارک رمضان انتخاب کرده بود، ویژگی عجیب این غار است بطوریکه با توجه به نفوذ نور به داخل غار هنگام طلوع و غروب آفتاب، محیط غار گرم نمی شود.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره غار حرا

سمیه 27 مرداد 97
2
غار حرا خیلی زیباست اما نه اونقدری که ایرانیا بکوبن تا اونجا برن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر