موزه موزائیک استانبول

📅 بروزرسانی : ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ بازدید : 240
استانبول جاذبه های گردشگری مختلفی دارد که هرکدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. یکی از مکان های دیدنی استانبول که علاوه بر جاذبه گردشگری، مرکزی تفریحی و پژوهشی برای کودکان نیز می باشد موزه موزائیک استانبول است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با موزه موزائیک استانبول بیشتر آشنا شوید.
استانبول یکی از برترین مقاصد گردشگری در جهان است که جاذبه های گردشگری، مکان های دیدنی و تاریخی، تفریحات مختلف و غیره باعث شده سالانه بیش از 30 میلیون گردشگر از سراسر دنیا به استانبول سفر کنند. یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی استانبول که در ادامه به بررسی آن می پردازیم، موزه موزائیک استانبول است.
موزه موزائیک در خیابان توران استانبول واقع در قسمت اروپایی این شهر قرار دارد  این موزه نزدیک به میدان سلطان احمد می باشد و همانطور که از نامش مشخص است موزاییک های زیادی از دوران مختلف مانند عثمانی ها، قسطنتنیه، دوران بیزانتین و غیره دارد که تخمین زده شده بیش از هشتاد میلیون قطعه موزاییک در این مکان وجود دارد. گردشگران تور استانبول در این موزه با موزاییک هایی روبرو می شوند که تصاویری از جنگ های سلاطین با حیوانات و اژدها ها، شکار کردن حیوانات مختلف و برخی از نقاشی ها، تصاویری از دوران هرکول را به نمایش می گذارند. همچنین جالب است بدانید برخی از موزائیک های رومی موزه توسط باستان شناسان انگلیسی طی حفاری زمین به دست آمده است.
همانطور که گفتیم، این موزه یکی از مراکز آموزشی و تفریحی برای کودکان گردشگران تور استانبول نیز می باشد بطوریکه از کودکان در آتلیه که در موزه تعبیه شده است، عکس های یادگاری گرفته می شود و در کنار آن، کودکان می توانند از تجهیزات مدرنی که در بخش مخصوص کودکان در نظر گرفته شده است استفاده کرده و خاطره خوبی را برای خود بسازند.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره موزه موزائیک استانبول

سروین مرداد 1397
8 نفر پسندیدند
والا من خیلی از موزه موزائیک استانبول خوشم نیومد دلتون میاد این همه موزه خوب و پر بار تو ایران داریم و قدر نمیدونیم مرغ همسایه غازه همیشه

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23471-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%A6%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به موزه موزائیک استانبول