غار حرا

شهر مکه مقدس ترین مکان دنیا برای مسلمان است که خود را موظف می دانند تا حداقل یک بار در طول عمر خود به این شهر سفر کنند. در این شهر علاوه بر خانه ی خدا که محترم ترین مکان مکه به حساب می آید، مکان های مقدس دیگری نیز وجود دارد. یکی از این مکان های مقدس غار حرا می باشد که در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم تا توضیحاتی در رابطه با آن ارائه دهیم.
غار حرا بر فراز کوهی معروف به نام "جبل النور" واقع شده است. این کوه در فاصله 4 کیلومتری از شمال شرق مکه قرار دارد. این غار مکان بعثت پیامبر بوده و ایشان برخی اوقات به ویژه در روزهای ماه رمضان در آن به عبادت و راز و نیاز با خداوند می پرداخت. مسلمان معتقدند که اولین بار در غار حرا وحی بر پیامبر اسلام نازل شد و آیه های نخست سوره علق بر ایشان فرود آمد. غار حرا به اندازه 5 نفر ظرفیت دارد و گردشگران تور مکه می توانند در آن به عبادت بپردازند و نماز بخوانند. البته لازم به ذکر است که ارتفاع غار حرا زیاد نبوده و تنها به اندازه قامت یک انسان ارتفاع دارد.
درب غار حرا به سمت شمال بوده و ارتفاع دهانه آن حدود 2 متر، عرض آن تقریبا 1 متر و طول آن نیز 2 متر است. یک نکته قابل توجه که در رابطه با غار حرا وجود دارد این است که انتهای آن رو به مسجد الحرام و دهانه ی آن رو به بیت المقدس می باشد. این مکان از صخره های بزرگی تشکیل شده که در جوار یکدیگر قرار گرفته اند و غار را به وجود آورده اند تا امروزه مکانی مقدس و با ارزش برای مسلمانان باشد. مسیری ویژه برای بازدیدکنندگان و گردشگران تور مکه وجود دارد تا به راحتی بتوانند خود را به این غار برسانند و عبادت کنند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز غار حرا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
نازآفرین 21 مهر 1397
3
غار حرا دقیقا چجور جایی هست ؟ ممنون میشم اگر در این مورد بیش تر توضیح دهید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری