کوه نور

📅 بروزرسانی : ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ بازدید : 392
شهر مکه یکی از شهرهای مورد توجه مسلمانان است که مقدس ترین مکان مذهبی و زیارتی دنیا را در دل خود جای داده است. یکی از مکان های مهم شهر مکه کوه نور می باشد. اهالی بومی منطقه این مکان را "جبل النور" می نامند. گفته می شود که جبرئیل در شب 27 رجب در سال 40 عام الفیل بر قله ی این کوه پایین آمده است و به همین دلیل این کوه یکی از مکان های مهم شهر مکه می باشد.
این کوه در 3 کیلومتری شهر مکه واقع شده است. کوه نور در جوار مسیری که گردشگران تور مکه از منا به عرفات می روند واقع شده و به دلیل این که در طی سال های گذشته وسعت مکه افزایش پیدا کرده، این کوه اکنون در داخل شهر مکه قرار گرفته است. ارتفاع این مکان از سطح دریا حدود 621 متر است.
این کوه که مخروطی شکل است، از نظر ظاهر هم از سایر کوه های اطراف متفاوت است. در قسمت فوقانی کوه نور، غار حرا که محل عبادت پیامبر اکرم بوده، واقع شده و این امر یکی از دلایل مهمی است که گردشگران تور مکه از کوه نور بازدید به عمل می آورند. غار حرا مکانی است که پیامبر اسلام در ماه رمضان به آن جا می رفت و به راز و نیاز با خداوند می پرداخت. گردشگران تور مکه جالب است بدانند که انتهای غار حرا به سمت مسجد الحرام است. این مکان نزد مسلمانان ارزش زیادی دارد و آن ها برای زیارت کردن مسافتی را می پیمایند تا به این نقطه از کوه نور برسند. غار حرا تنها به اندازه 5 نفر گنجایش دارد و ارتفاع آن به اندازه ای است که یک انسان بتواند در آن بایستد. بازدید از کوه نور حال و هوای مذهبی بسیار خوبی دارد که مسلمانان را تحت تاثیر قرار می دهد. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره کوه نور

کمیلی مهر 1397
21 نفر پسندیدند
کوه نور روچجوری میشه رفت ؟ چرا اسم این مکان رو کوه نورگذاشتند؟

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23465-%DA%A9%D9%88%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B1

امتیاز 5 از 5 | از بین 107 کاربران به کوه نور