صومعه ی سوملا ترکیه

در میان جاذبه های گردشگری که در ترکیه وجود دارد، صومعه ی سوملا ترکیه یکی از تاریخی ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری این کشور است. در ادامه با صومعه ی سوملا ترکیه بیشتر آشنا می شویم.
ترکیه جزء محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا است بطوریکه سالانه میلیون ها گردشگر از این کشور بازدید می کنند. بخش کثیری از مردم ترکیه مسلمان هستند اما به دلیل تاریخ و گذشته ترکیه، در نقاط مختلف این کشور می توان کلیسا ها و صومعه سرا های مختلفی را مشاهده کرد. یکی از این صومعه سراهای تاریخی، صومعه ی سوملا ترکیه است.
قدمت این صومعه به هزاران سال پیش بر می گردد اما تاریخ دقیق و شخصی که این بنا را ساخته است مشخص نمی باشد هرچند افسانه هایی وجود دارد که می گویند دو راهب یونانی به دلیل اینکه تصویر مریم مقدس را بر روی صخره ها دیدند، اقدام به ساخت این صومعه کردند. به دلیل جنگ هایی که در آن زمان رخ میداده، هدف از ساخت صومعه سوملا، فرار از دشمنان بوده است. گردشگران تور ترکیه برای بازدید از صومعه تاریخی سوملا، می بایست به شهر ترابزون سفر کرده و 4 کیلومتر خارج از آن، بر روی تپه ها صخره ها این بنا را مشاهده کنند. صومعه ی سوملا ترکیه که خود 300 متر ارتفاع دارد، 1200 متر بالاتر از سطح زمین بنا شده که در محاصر درخت ها قرار گرفته است.
گردشگران تور ترکیه در این صومعه می توانند اوج هنر و معماری قدیمی ترکیه را مشاهده کنند. بر روی دیوار ها داخلی و خارجی صومعه از جمله اتاق شاگردان، کتابخانه، اتاق مهمان و آشپز خانه می توان نقاشی ها و آثار تاریخی زیبایی را مشاهده کرد. لازم به ذکر است طبق اطلاعاتی که وجود دارد، تمام این آثار ها و نقاشی ها، در سال 386 بعد از میلاد مسیح، توسط راهبانی که در این معبد حضور داشتند، وقف مریم مقدس شد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز صومعه ی سوملا ترکیه
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
سروش میرزایی 1 مرداد 1397
1
پدر من صومعه ی سوملا ترکیه رفته خیلی ازش تعریف می کرد و عکس های فوق العاده قشنگی گرفته از اونجا البته ناگفته نمونه که ایران هم از این جاذبه های کم نداره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری