موزه لوور ابوظبی

کشور امارات متحده همواره به دنبال ایجاد جاذبه های گردشگری جذاب و متفاوت است تا بتواند سیل بیشتری از گردشگران جهانی را به خود جذب کند. موزه لوور ابوظبی از جمله جاذبه هایی است که مسئولین اماراتی سال ها به دنبال توافقات لازم برای ساخت آن بودند تا این که سرانجام در سال 2017 مراحل ساخت آن به پایان رسید. موزه لوور ابوظبی در جزیره سعدیات در زمینی به مساحت 24000 متر مربع بنا شده است.
ساخت موزه لوور ابوظبی حدود 100 میلیون یورو هزینه در برداشت. لازم به ذکر است که افزون بر هزینه ساخت موزه، هزینه های جانبی دیگری از قبیل: پرداخت 520 میلیون دلار به دولت فرانسه برای بهره بردن از اسم موزه لوور و پرداخت 745 میلیون دلار به موزه های مختلف برای ودیعه گرفتن آثار هنری آن ها، را نیز در برداشت. در موزه لوور حدود 900 اثر هنری در معرض نمایش قرار گرفته تا گردشگران تور ابوظبی بتوانند با دیدن آن ها به تاریخ گذشته پی ببرند. مراحل ساخت موزه به وسیله ژان نوول که یکی از مهندسان و طراحان برتر فرانسوی می باشد انجام شد و به زیبایی هر چه تمام تر تاسیس گشت. 
بزرگ ترین موزه هنری عربستان در این موزه قرار دارد که حدود 8000 متر مربع است. موزه لوور ابوظبی با هدف معرفی آثار هنری مختلفی که از اقصی نقاط جهان در این مکان جمع آوری شده، محیطی شاد و جذاب را برای گردشگران تور امارات فراهم آورده است. این موزه در مجموع 23 گالری را شامل می شود که هر یک از گالری ها آثار دست ساز و آثار فرهنگی متنوعی را در خود جای داده است، معماری این گالری ها به گونه ای است که فضای داخلی هیچ یک شبیه به هم نیستند و پنجره این گالری ها رو به دریا و آسمان باز می شود که جلوه خاص و ویژه ای را پدید آورده که گردشگران تور ابوظبی را متحیر می کند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه لوور ابوظبی
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
امیر علی 24 تیر 97
3
انقدر که این عربا خرج می کنند نگاه موزه لوور ابوظبی هم ساختند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری