موزه لوور ابوظبی

کشور امارات متحده همواره به دنبال ایجاد جاذبه های گردشگری جذاب و متفاوت است تا بتواند سیل بیشتری از گردشگران جهانی را به خود جذب کند. موزه لوور ابوظبی از جمله جاذبه هایی است که مسئولین اماراتی سال ها به دنبال توافقات لازم برای ساخت آن بودند تا این که سرانجام در سال 2017 مراحل ساخت آن به پایان رسید. موزه لوور ابوظبی در جزیره سعدیات در زمینی به مساحت 24000 متر مربع بنا شده است.
ساخت موزه لوور ابوظبی حدود 100 میلیون یورو هزینه در برداشت. لازم به ذکر است که افزون بر هزینه ساخت موزه، هزینه های جانبی دیگری از قبیل: پرداخت 520 میلیون دلار به دولت فرانسه برای بهره بردن از اسم موزه لوور و پرداخت 745 میلیون دلار به موزه های مختلف برای ودیعه گرفتن آثار هنری آن ها، را نیز در برداشت. در موزه لوور حدود 900 اثر هنری در معرض نمایش قرار گرفته تا گردشگران تور ابوظبی بتوانند با دیدن آن ها به تاریخ گذشته پی ببرند. مراحل ساخت موزه به وسیله ژان نوول که یکی از مهندسان و طراحان برتر فرانسوی می باشد انجام شد و به زیبایی هر چه تمام تر تاسیس گشت. 
بزرگ ترین موزه هنری عربستان در این موزه قرار دارد که حدود 8000 متر مربع است. موزه لوور ابوظبی با هدف معرفی آثار هنری مختلفی که از اقصی نقاط جهان در این مکان جمع آوری شده، محیطی شاد و جذاب را برای گردشگران تور امارات فراهم آورده است. این موزه در مجموع 23 گالری را شامل می شود که هر یک از گالری ها آثار دست ساز و آثار فرهنگی متنوعی را در خود جای داده است، معماری این گالری ها به گونه ای است که فضای داخلی هیچ یک شبیه به هم نیستند و پنجره این گالری ها رو به دریا و آسمان باز می شود که جلوه خاص و ویژه ای را پدید آورده که گردشگران تور ابوظبی را متحیر می کند. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه لوور ابوظبی

امیر علی 24 تیر 97
3
انقدر که این عربا خرج می کنند نگاه موزه لوور ابوظبی هم ساختند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما