قصر بیلربی

📅 بروزرسانی : ۴ بهمن ۱۴۰۱ بازدید : 505
قصر بیلربی
معماری
جذابیت و زیبایی
داخل قصر بیلربی
قصر بیلربی (Beylerbeyi Palace)، قصری واقع در شهر استانبول، کشور ترکیه است. این قصر در محله بیلربی استانبول منطقه اوسکودار، در طرف آسیایی تنگه بسفر قرار گرفته است. بیلربی به معنای رب الارباب می باشد. قصر بیلربی در محل اقامت تابستانی امپراطوری عثمانی در سال 1860 میلادی در بخش آسیایی شهر استانبول به دستور سلطان عبدالعزیز ساخته شده و به سبک امپراطوری و توسط معمار سرکیس بالیان طراحی شده است. قصر بیلربی از ساختمان اصلی (یا همان ساختمان قصر) و چند خانه ییلاقی تشکیل شده است. برای ساخت کاخ از سنگ مرمر سفید استفاده شده و در دکوراسیون داخلی نقش های شرقی و ترک همراه با تزئینات غربی به کار برده شده است.

زیبایی و جذابیت قصر بیلربی

قصر بیلربی قدیمی ترین ساختمان تاریخی در شهر استانبول است. این قصر منظره بسیار چشم نوازی از تنگه بسفر را به تصویر می کشد. یکی از خوش منظره ترین اتاق های این قصر، سالن پذیرایی می باشد، که شامل یک استخر و یک آبنما است. آب در حال جریان، در خانه عثمانی به دلیل صدای دلنشین و اثر خنک کنندگی که در فصل گرما دارد، بسیار مورد توجه است.

بوریا بافی نی مصری در طبقه ها به عنوان شکلی از عایق به کار گرفته می شود. این قصر شامل لوستر های بلور از نوع باکارات فرانسه و تابلو فرش های زیبا از هرک می باشد. در حال حاضر این کاخ نیز مانند قصر توپکاپی استانبول، به کاخ موزه تبدیل شده است، به همین خاطر قصر بیلربی هر ساله گردشگران زیادی را که با تور استانبول به این شهر سفر می کنند را به خود جذب می کند. گردشگران تور استانبول می توانند همه روزه به جزء روزهای دوشنبه و پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر از این قصر زیبا بازدید کنند.

آدرس قصر بیلربی

آدرس قصر بیلربی: abdullah ağa caddesi beylerbeyi mahallesi beylerbeyi sarayı, 34676 Üsküdar/Istanbul, Turkey

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23432-%D9%82%D8%B5%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%84%D8%B1%D8%A8%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به قصر بیلربی