کاخ هشت بهشت

در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری شهر اصفهان، که کاخ هشت بهشت می باشد را به گردشگران تور اصفهان و کاربران سایت معرفی کنیم. کاخ هشت ‌بهشت یک کاخ تاریخی می باشد که در شهر زیبای اصفهان واقع شده است، این کاخ در دوران صفویان و در سال 1080 قمری بنا شد. این کاخ دو طبقه در میان باغی بزرگ بنا شده ‌است. معماری این بنا به گونه ای است که دارای هشت ضلع می باشد و به همین خاطر این کاخ هشت بهشت نامگذاری شده است. این کاخ هشت ضلعی دارای چهارنما می باشد و جالب است که بدانید هیچ یک از نما ها مانند دیگری نیست، به طوری که در هر مکانی از این کاخ چیزی تازه به چشم می خورد. به طوری که در برخی از اتاق ها بخاری‌ های متنوع و در برخی حوض ‌ها و فواره‌ هایی است كه از لوله هایی كه در داخل دیوار ها قرار دارند انشعاب می‌گیرند. اکثر افراد فکر می کنند نمای شمالی نمای اصلی کاخ می باشد، اما ضلع شرقی به دلیل وجود استخر تعیین کننده نمای اصلی است. عمارت دو متر بالا تر از سطح زمین ساخته شده است. عمارت دارای دو طبقه است و پله های آن طوری طراحی شده‌ اند که از هر طرف به عمارت بالایی و پایینی می توان دسترسی داشت. اتاق های طبقه اول در چهار گوشه عمارت قرار دارد که با گچبری و نقاشی هایی زیبا تزئین شده اند و طبقه دوم نیز مجموعه‌ای از رواق ها و اتاق هایی است که با در و پنجره‌ های خاتم کاری شده مزین شده اند. در وسط تالار حوضی هشت ضلعی از جنس مرمر معروف به حوض مروارید قرار گرفته است. پارک مجلل و زیبایی در اطراف این کاخ هشت بهشت ساخته شده که در حال حاضر از زیبا ترین و معروف ترین تفرجگاه شهر اصفهان به شمار می آید که هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است که با تور اصفهان به این شهر سفر می کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کاخ هشت بهشت
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

آرام 7 مرداد 97
1
من کشته مرده کاخ هشت بهشت اصفهانم این جاذبه های دیدنی اصفهان انگاری تمومی نداره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.