مسجد اورتاکوی

شهر استانبول یکی از شهر های کشور ترکیه می باشد که به سبب جاذبه هایی که در خود ‏جای داده است به یکی از شهر های توریستی جهان تبدیل شده است و ما در این مقاله ‏قصد داریم یکی از این جاذبه های گردشگری این شهر را که مسجد اورتاکوی نام دارد به ‏گردشگران تور استانبول و کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم  
مسجد کبیر مجیدیه یا مسجد اورتاکوی در محله اوراکوتای و در تنگه استانبول واقع شده ‏است که در سال 1853 به دستور سلطان عبد المجید توسط معمار برجسته زمان یعنی ‏نیگوئوس ساخته شده است. 
این مسجد زیبا به سبک معماری نئو باروک ساخته شده و شامل دو بخش حرم و ‏پادشاهی می باشد و پنجره های وسیعی دارد که در طول روز نور را به داخل این بنا ‏منعکس می کنند. 
خوب است بدانید مسجد اورتاکوی دارای دو مناره پله دار است که در یکی از آن ها ‏جایگاه ویژه موذن قرار دارد همچنین دیوار های این مسجد با سنگ های سفید تزئین ‏شده است. 
معماری مسجد اورتاکوی بسیار دقیق و ظریف می باشد و نظر هر بیننده ای را به خود ‏جلب می کند. محراب و منبر این مسجد زیبا از موزائیک و مرمر ساخته شده است و ‏جلوه منحصر به فردی دارد. 
گردشگران تور استانبول در هنگام بازدید از مسجد اورتاکوی می توانند از پل معلق بسفر ‏نیز دیدن کنند زیرا این پل مدرن و زیبا نیز در منطقه اورتاکوی و در نزدیکی مسجد ‏اورتاکوی قرار دارد. 
در های این مسجد زیبا پس از مرمت در سال 2014 بر روی گردشگران تور استانبول و ‏بازدید کنندگان گشوده شده و امروزه یکی از بهترین جاذبه های شهر توریستی استانبول ‏محسوب می شود که اغلب گردشگران تور استانبول از آن بازدید می کنند. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور استانبول و بازدید از مسجد اورتاکوی برایتان مفید ‏واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز مسجد اورتاکوی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
سلنا 13 مرداد 1397
2
مسجد اورتاکوی استانبول خیل زیباست و جای عالی بنا شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری