مسجد مراد پاشا

شهر آنتالیا در کشور ترکیه واقع شده است. امروزه این شهر پیشرفت چشمگیری داشته و به یکی از مقاصد مهم برای گردشگران تبدیل شده است. شهر آنتالیا دارای جاذبه های دیدنی بسیاری می باشد. یکی از جاذبه های این شهر مسجد مراد پاشا (Murat Paşa Camii) می باشد. در این بخش از سایت لحظه آخر به بررسی مسجد مراد پاشا می پردازیم.
این مسجد در سال 1570 به دستور صدر اعظم مراد پاشا در منطقه مراد پاشا در خیابان کاظم اوز آلپ ساخته شده است. قدمت این مسجد حدود 450 سال می باشد. معماری بسیار زیبای این مسجد که به سبک دوران عثمانی بوده، باعت محبوبیت آن در بین گردشگران تور آنتالیا شده است. این مسجد یکی از قدیمی ترین و با ارزش ترین مساجد این شهر است. تزئینات و نمای بیرونی این مسجد باعث زیبایی بیشتر این مکان برای گردشگران تور آنتالیا شده است. شکل ظاهری این مسجد مانند یک ده ضلعی می باشد. مسجد مراد پاشا دارای یک گنبد بزرگ و چندین گنبد کوچکتر است. سطون های آخر مسجد مراد پاشا دارای 3 گنبد می باشند. گنبد های این مسجد با سنگ های زیبا و رنگی تزئین شده است. همچنین مناره های این مسجد از جنس سنگ مرمر و گرانیت است. مناره های این مسجد در قرن 20 در بخش جنوب غربی این مسجد ساخته شده و دارای دو بالکن می باشند. بر روی دیوار های داخلی این مسجد کتیبه ها و نوشته های زیبایی از زمان سلجوقی وجود دارد که باعث زیبایی هرچه بیشتر این مکان شده است. همچنین محراب این مسجد هم از جنس سنگ مرمر ساخته شده است. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این مسجد به ترکیه سفر می کنند. درون سالن های این مسجد لوستر های بزرگ و زیبایی از سقف آویزان شده است. این مکان در بین مردمان محلی آنتالیا و ترکیه ارزش بسیار بالایی دارد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به مسجد مراد پاشا
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

کمیلی 13 مرداد 97
1
یعنی همه مسجدای استانبول شبیه همن مسجد مراد پاشا هم مستثنی از این موضوع نیست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
ماهان
کاخ سپید ملل
28 اسفند - 13 فروردین

تور آنتالیا 19 بهمن 98
6 شب
ماهان
معراج گشت
19 بهمن - 25 بهمن

تور آنتالیا بهمن 98
6 شب
اطلس گلوبال
آیسو سفر پارسه
4 بهمن - 2 اسفند

تور آنتالیا 12 بهمن 98
6 شب
ماهان
ارزین سیر ایرانیان
12 بهمن - 19 بهمن

تور آنتالیا 12 بهمن 98
6 شب
ماهان
گردشگر زمان
12 بهمن - 18 بهمن

تور آنتالیا ویژه نوروز 99
6 شب
ماهان
معراج گشت
28 اسفند - 17 فروردین

تور آنتالیا نوروز 99
6 شب
قشم ایر
جانیار پرواز
28 اسفند - 11 فروردین

تور آنتالیا 12 بهمن 98
6 شب
ماهان
رادین گشت پایتخت
12 بهمن - 19 بهمن

تور آنتالیا بهمن 98
6 شب
ماهان
آیسو سفر پارسه
12 بهمن - 2 اسفند

تور آنتالیا ویژه نوروز 99
6 شب
ماهان
وقت سفر
28 اسفند - 10 فروردین