موزه هنر مدرن

📅 بروزرسانی : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بازدید : 145
موزه هنر مدرن استانبول (ISTANBUL MODERN ART MUSEUM) یکی از هزاران مکان دیدنی زیبای شهر استانبول می باشد که در سال 2004 تاسیس شده است. مساحت این مجموعه چیزی بالغ بر 8 هزار متر مربع است. موزه هنر مدرن استانبول در منطقه کاراکوی استانبول واقع شده و یکی از موزه های مشهور این شهر بوده که توانسته علاقه مندان زیادی را به خود جلب نماید. این موزه در سواحل بسفر (Bosphorus) و در بخش اروپایی استانبول واقع شده است. موزه هنر مدرن استانبول در واقع انباری می باشد که نمایانگر نقاشی مدرن، مجسمه سازی، عکاسی و دیگر نسخه های هنری است، به همین خاطر در رسانه های ترکیه و حتی در مقیاس جهانی شهرت بسیاری کسب کرده است. جالب است بدانید که مجموعه دائمی هنر مدرن بیانگر داستانی است که از اواخر قرن 19 آغاز و تا به امروز ادامه دارد. این موزه کار های مدرن و معاصر هنرمندان را جمع آوری می کند، از آن ها محافظت و برای دوست داران هنر به نمایش می گذارد. غیر از گالری های دائمی و موقتی این موزه دارای یک گالری عکاسی، فضایی برای برنامه های آموزشی، اجتماعی و بخش طراحی و یک کتابخانه خیلی بزرگ می باشد. همچنین این موزه دارای فروشگاه ، یک سینمای کوچک، یک رستوران و کافه چشم نواز با منظره زیبایی از کاخ توپکاپی و دریای مرمره می باشد، این کافه غذا هایی سرو می کند که بسیار لذیذ و گران هستند ولی با این وجود محبوبیت خاص خود را دارند.
در طبقه همکف این مجموعه دو یا سه نمایشگاه موقتی به صورت همزمان در تالار نمایشگاه های موقتی برگزار می شود، همینطور گالری های عکاسی. تالار نمایشگاه میزبان نمایشگاه های مفهومی هنر مدرن و معاصر و همینطور بررسی آثار هنرمندان گذشته ترکیه می باشد. جدا از این در طبقه همکف نمایشگاه های جهانی پیرامون هنر های بصری برگزار می شود. نمایشگاهی هم در بخش Pop-Up که به معماری، طراحی، تصویر متحرک و رسانه های جدید می پردازد برگزار می گردد. موزه هنر مدرن استانبول هر ساله گردشگران زیادی را که با تور استانبول به این شهر می آیند را به خود جذب می کند.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره موزه هنر مدرن

ارمایل مهر 1397
12 نفر پسندیدند
موزه هنر مدرن یکی از دیدنی ترین موزه های استانبول و بازدیدش خالی از لطف نیست

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23400-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به موزه هنر مدرن