مترو مسکو

مسکو یکی از شهر های دیدنی و توریستی روسیه است که سالانه میزبان تعداد زیادی از ‏گردشگران سراسر دنیا می باشد. این شهر به معنای واقعی کلمه زیبا است و حتی مترو ‏مسکو نیز از جاذبه ها و دیدنی های شهر محسوب می شوند از این رو در این مقاله قصد ‏داریم اطلاعاتی در رابطه با مترو مسکو در اختیار کاربران و گردشگران تور روسیه قرار ‏دهیم. 
مترو مسکو یکی از زیباترین و پیچیده ترین مترو های جهان می باشد که در سال 1935 ‏میلادی تاسیس شده است سالن های بسیار بزرگ با سقف های بلند، مجسمه های ‏مرمری، دیوار های کاشی کاری شده و شیشه های رنگی زیبایی خاصی به ایستگاه های ‏مترو مسکو بخشیده است. 
نکته جالب در رابطه با شبکه مترو مسکو این است که مترو مسکو از زمان تاسیس تا ‏کنون هواره در حال پیشرفت و گسترش بوده است. 
معماری ایستگاه های مترو مسکو ترکیبی از معماری تاریخی مسکو و معماری مدرن ‏جهان است که در سال های اخیر به سبب برگزاری جام جهانی 2018 پیشرفت چشم ‏گیری کرده است و به امکاناتی مانند تابلو های انگلیسی و وای فای رایگان مجهز شده ‏است. 
سامانه مترو روسیه که علاوه بر کاربرد حمل و نقل عمومی امروزه به یکی از جاذبه های ‏گردشگری مسکو تبدیل شده است به طوری که بهترین مناطق آن که مناظر زیبا تری ‏دارند به عکاسی و سلفی گرفتن گردشگران تور مسکو اختصاص داده شده است. 
اگر با تور مسکو سفر کنید از دیدن ایستگاه های مترو شگفت زده خواهید شد و در ‏هنگام قدم زدن در ایستگاه های مترو گویی که در یک بنا و کاخ مجلل حضور دارید. 
در ورودی یکی از ایستگاه های مترو شهر مسکو مجسمه سگی وجود دارد که به سگ ‏شانس معروف است و برخی از مردم معتقدند لمس بینی این سگ برای آن ها خوش ‏شانسی به همراه می آورد.‏
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مترو مسکو

نادر 29 دی 97
3
مترو مسکو نگو بگو کاخ مسکو
الی 18 مهر 97
1
مترو مسکو توی جهان مشهوره دیگه انقدر که زیباست و شبیه موزست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر