میدان اروپا

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین
باتومی از شهر های توریستی کشور گرجستان می باشد وسالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران سرتاسر دنیا است.در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با میدان اصلی این شهر که یک میدان خاص و منحصر به فرد است در اختیارتان قرار دهیم. میدان اروپا میدان اصلی شهر باتومی می باشد و مجسمه این میدان که مدئا نام دارد در سال 2007 رو نمایی شد و به شل یک زن زیبا با تاج و گردنبند طلایی می باشد در دستان این مجسمه گوسفندی طلایی قرار دارد که نماد ارتباط کهن و دیرینه میان اروپاییان و گرجستان است. لازم به ذکر است مجسمه میدان اروپا توسط مجسمه ساز برجسته دیوید کمالادز (David Khmaladze) ساخته شده و به گفته برخی از مردم باتومی ساخت این مجسمه حدود یک ملیون دلار هزینه در بر داشته است. فضای اطراف این میدان حدود 50 هزار نفر ظرفیت دارد و میدان اروپا محل برگزاری بسیاری از کنسرت های افراد معروف دنیا نظیر خوزه کارراس، آندریا بوچلی و غیره می باشد. 
در سفر با تور گرجستان اگر به شهر باتومی بروید بی شک بارها از مقابل میدان اروپا رد می شوید و می توانید به سادگی از آن بازدید کرده و محو زیبایی های آن شوید.
در پارک و فضای اطراف میدان آب نما هایی وجود دارد که در شب های تابستان محل تفریح کودکان و بزرگسالان می باشند به طور کلی این میدان علاوه بر دارا بودن ارزش نمادین یک مرکز تفریحی بسیار مدرن نیز محسوب می شود و اغلب گردشگران تور باتومی بعضی از شب های سفر خود را در پارک اطراف میدان سپری می کنند. 
اگر با تور باتومی سفر می کنید حتما زمانی را برای رفتن به این میدان اختصاص دهید تا از دیدن زیبایی های آن متحیر شوید.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با میدان اروپا کسب کرده باشید.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره میدان اروپا

تهرانی مهر 1397
میدان اروپا توی گرجستان ؟؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به میدان اروپا