قلعه سنت پیتر

📅 انتشار : 1396/10/17 📅 بروزرسانی : 1401/11/09 ⏱ مطالعه : 1 دقیقه بازدید : 906

قلعه سنت پیتر
قلعه سنت پیتر
قلعه سنت پیتر

قلعه سنت پیتر در بدروم واقع شده است. شهر توریستی بدروم در کشور ترکیه قرار دارد و دارای جاذبه های تفریحی، تاریخی و گردشگری بسیاری می باشد. یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی در شهر بدروم، قلعه سنت پیتر نام دارد که سالانه گردشگران تور بدروم را به سمت خود جذب می کند.

قلعه سنت پیتر در قرن پانزدهم میلادی در سال 1402 توسط شوالیه های رودس در طول جنگ های صلیبی در قرون وسطی ساخته شده است. قلعه بدروم از لحاظ وسعت دارای مساحتی در حدود نه هزار و صد و چهل و چهار متر مربع می باشد. این قلعه در منطقه ساحلی ساخته شده است. پروژه طراحی ایت بنا چند سال به طول انجامیده است. دیوارهای بزرگ خارجی آن توسط یک مهندس آلمانی در قرن پانزدهم ساخته و همچنین بخش دیگر قلعه سنت پیتر که شامل برج های قلعه می باشد، توسط مهندسان دیگر ساخته شده است. در ساخت این قلعه از سنگ های آرامگاه ماسولوس نیز استفاده شده است و این به این دلیل است که بخشی از آرامگاه ماسولوس، در اثر زلزله تخریب شده بود و مهندسان سنگ های باقی مانده از این آرامگاه را برای بخشی از دیوارهای این قلعه استفاده کرده اند. 

در این قلعه زیبا، کلیسایی ساخته شده. اما این کلیسا در سال 1552 توسط حکومت عثمانی به یک مسجد تبدیل گشته است. این قلعه دارای هفت درب ورودی و خروجی می باشد و همچنین دارای دو جداره از دو طرف شمالی و غربی می باشد. دیوارهای قلعه نیز با ضخامت بالا ساخته شده اند و سقف های آن نیز، شیب دار می باشد. این نوع طراحی و ساخت می تواند برای گردشگران تور بدروم بسیار جالب و دیدنی باشد. در سال های گذشته تمامی قسمت های مختلف قلعه بدروم به سالنی برای نمایشگاه و همچنین موزه باستان شناسی تبدیل شده است.

تور بدروم؛ سفر به یکی از زیباترین شهرهای ترکیه
گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره قلعه سنت پیتر
رادان 1397/07/16
12 نفر پسندیدند
قلعه سنت پیتر توسط طراحان و مهندسان خبره ای ساخته شده من این بنا به شخصه تحسین می کنم
امتیاز 4.4 از 5 | از 100 کاربران به قلعه سنت پیتر