جزیره کبوتر

کوش آداسی یکی از شهرهای توریستی کشور ترکیه است که با دیدنی های خیره کننده خود هر ساله هزاران گردشگر را به خود جلب میکند. یکی از اصلی ترین جاذبه های چشم نواز این شهر جزیره کبوتر می باشد که به عنوان مهم ترین جاذبه شهر کوش آداسی، در کشور ترکیه به شمار می رود. این جزیره با درخشش بی همتای خود، نماد و سمبل شهر کوش آداسی محسوب می شود. غروب خیره کننده در این جزیره چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در فصل مهاجرت، پرندگان به این جزیره زیبا کوچ می کنند و به همین دلیل است که این منطقه را، جزیره کبوتر نام نهاده اند. کوش آداسی در واقع یک شبه جزیره است که توسط مسیر باریکی به ساحل متصل شده است.
جزیره کبوتر، نامی است که در دوره عثمانی به این شهر زیبا داده شد و همچنین نام کوش آداسی به معنی جزیره پرندگان، نیز در همان زمان به این شهر اطلاق شد. این شبه جزیره در دوره عثمانی به عنوان منطقه ای استراتژیک، برای تامین امنیت سواحل، از خطر حملات احتمالی از سمت دریا، به منطقه ای نظامی تبدیل شده بود. قلعه ای که در جزیره کبوتر بر روی تخته سنگی قرار دارد، به عنوان قلعه بیزانس یا همان قلعه دزدان دریایی شناخته می شود. همچنین از این قلعه به عنوان مانعی برای جلوگیری از حمله دزدان دریایی استفاده میشد. جزیره کبوتر بر خلاف کاربری قدیمی خود که جهت امور نظامی استفاده می شد، هم اکنون به عنوان یک جزیره، که به گردشگران تور کوش آداسی این فرصت را می دهد تا در محیطی آرام و با آرامش، تعطیلات خود را سپری کنند، تبدیل شده است. در این جزیره شما می توانید در رستوران های عالی رو به جزیره بنشینید و ازخوردن غذاهای دریایی لذت ببرید. علاوه بر این در جزیره کبوتر، رستوران های سنتی ترکی و بین الملی هم وجود دارد. این رستوران ها بر روی اسکله قرار دارد و گردشگران تور کوش آداسی می توانند برای صرف نهار یا شام، این مکان دیدنی را انتخاب کنند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز جزیره کبوتر
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
آیلین 16 مهر 1397
3
من وقتی به کوش آداسی سفر کردم جزیره کبوتر رو به عنوان محل اقامتم انتخاب کردم خیلی مکان خوبی بود هتل به نسبت خوبیم داشت
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری