برج قلعه دختر باکو

یکی از جاذبه های بسیار دیدنی شهر باکو، قلعه دختر یا برج غول پیکر دختر می باشد. برج قلعه دختر باکو در تمام ماه های سال و همچنین در تمام روزهای هفته، گردشگران تور باکو را به خود جذب کرده است. این برج یک افسانه بسیار جالب دارد، که دختر خان باکو خودش را از بالای برج پایین می اندازد و نام این قلعه به برج دختر تغییر می کند.
این مکان دیدنی از دوره ساسانیان به جا مانده است. نام دیگر این برج، قیزقالاسی است که آذری زبان ها این نام را می گویند. این قلعه شگفت انگیز، بیست و نه متر ارتفاع و پنج متر ضخامت دیوارهایش می باشد. برج قلعه دختر باکو در زمان های قدیم محل عبادت زردتشتیان بوده است. این برج غول پیکر برای مردم بسیار مهم است.
این برج تقریبا بیش از هزار سال قدمت دارد. در اطراف این قلعه درختکاری های زیاد و همچنین گل های رنگارنگ بسیار زیبایی وجود دارد که جلوه بسیار زیبایی به این برج داده است.
برج قلعه دختر باکو اکنون موزه ای بسیار دیدنی است که تاریخ شهر باکو را برای گردشگران تور باکو به نمایش میگذارد. تصویر برج عظیم الجثه دختر بر روی تمبرهای پستی و همچنین پول کشور آذربایجان چاپ شده است. این برج در شش طبقه ساخته شده است. برای رسیدن به این برج و دیدن طبقات آن باید پله های مارپیچ را طی کنیم. در کنار این برج، یک چاه نفت نیز وجود دارد و علاوه بر این چاه نفت یک چاه آب نیز وجود دارد. اگر از بالای این برج به پایین شهر نگاه کنیم نمای این شهر را در زاویه سیصد و شصت درجه خواهیم دید.
این برج بسیار زیبا و شگفت انگیز به عنوان نماد ملی کشور آذربایجان است و همچنین این برج جزء میراث جهانی یونسکو نیز به حساب می آید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز برج قلعه دختر باکو
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
بیژن 16 مهر 1397
3
من داستان برج قلعه دختر باکو رو شنیدم راست و دروغش رو نمی دونم اما خب خیلی جالب بود و آدم مطوئن میشه مرگ و زندگی دست خداست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری