موزه مادام توسو

موزه مادام توسو یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی درشهرآمستردام واقع در کشور هلند است. این موزه در (میدان دام) قرار دارد. مادام توسو بیشتر از اینکه اتاقی پر از مجسمه های قدیمی باشد یک جاذبه گردشگری بسیار زیبا است. موزه مادام توسو یکی از مدرن ترین و مجهزترین جلوه های ویژه چند رسانه ای بوده است و مخاطب آن بیشتر شامل کودک ونوجوان میباشد. 
ساختمان پیک کلاین برگ که موزه مادام توسو را در خود جای داده است از لحاظ سبک معماری، نزدیکی بسیاری با قصر سلطنتی که در نزدیکی خود است را دارد.
این موزه توسط مادام توسودر قرن 18میلادی پایه گذاری شد. مادام توسو یک شخصیت واقعی به نام (آن ماری) که به عنوان یک خدمتکار درخانه ی یک فیزیکدان مشغول به کار شده بود است. او در آن خانه توسط آن فیزیکدان به ساخت سردیس های مومی از مردگان مشغول شد و پس از آموزش وکسب مهارت به پاریس نقل مکان کرد و با شخسی به نام (توسو) ازدواج کرد. او صد ها سردیس و نقاب از اشراف زادگان اعدام شده را ساخت و گاهی سر های جدا شده ای که برایش جالب بود از میان انبوه بدن های بی سر جدا میکرد و مجسمه های آن هارا با ظرافت تمام که از او 400 مجسمه براورد شده را می ساخت. آخرین تندیسی که او پیش از مرگ به اتمام رساند از خود است. موزه مادام توسو که جاذبه ی (عصر طلایی هلند) میباشد واقعا تاثیرگذاراست. در این موزه (دیزنی لند) یا دیگر پارک های تفریحی مشابه آن وجود دارد که هر ساله گردشگران تورهلند به این موزه زیبا می آیند و از این موزه دیدن میکنند. اولین نمایشگاه مجسمه های مادام توسو سال1835 در شهرلندن واقع در کشور انگلستان افتتاح شد. بیشتر تندیس های مومی این موزه زیبا، بلند تر و زیباتر از نمونه های اصلی آن ساخته شده است. مجسمه آلبرت انیشتین مانند خوانندگان پاپ ساخته شده است وبه همین صورت بقیه افراد مشهور هم همگی لاغر تر و قد بلند تر از خود واقعی آنها ساخته شده اند. احتمالا به این دلیل بوده است که مجسمه ها میان بازدید کنندگان شاخص تر و چشمگیر تر به نظر بیایند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه مادام توسو

لاله 16 مهر 97
1
من هلند رفتم دروغ چرا وقت نکردم و تمایلیم نداشتم به موزه مادام توسو برم خخخخ
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما