میدان نقش جهان

میدان نقش جهان اصفهان یا همان میدان امام، یکی از میادین زیبا و تاریخی ایران است. این میدان مستطیلی شکل که در سال 1313 که در فهرست آثار تاریخی یونسکو به عنوان اولین آثار ملی ایران و به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. بنای تاریخی در چهار طرف میدان نفش جهان شامل عالی قاپو، مسجد شاه، مسجد شیخ لطف الله، و سردر قیصره است. علاوه بر این بنا ها دویست حجره  در طبقه پیرامون میدان واقع شده است که عموما جایگاه عرضه صنایع دستی اصفهان می باشند. جلوه های تاریخی و دیدینی در میدان نقش جهان زیاد میباشد.
گردشگران تور اصفهان با ورود به میدان نقش جهان به فضای متفاوت از شهر روبرو  می شوید، در وسط میدان نقش جهان حوض بزرگی قرار دارد که زیبایی رقص فواره هایی آن زبانزد خاص و عام است. گذر گاه های متعددی در این میدان وجود دارد که به شما اجازه می دهد به راحتی در جای جای این میدان حرکت کنید و از تماشای آن ها لذت ببرید.
در دو ضلع میدان نقش جهان، دو مسجد با بنا های مذهبی و تاریخی قرار دارد، و در ضلع دیگر، یک کاخ تماشایی مشاهده می شود.
دور تا دور این میدان غرفه ها و مغازه هایی وجود دارند که صنایع دستی و اجناس زیبایی به فروش می رسانند، همه چیز در این میدان آنقدر شگفت انگیز و دیدنی است که فراموش می کنید که به داخل بنا ها قدم بزنید، شاید به همین دلیل است که دور تا دور این میدان نیمکت هایی قرار دارد، برای اینکه بر روی آنها بنشینید و برای لحظاتی زندگی مردم اصفهان را تماشا کنید.
یکی از چشم نواز ترین بناهای تاریخی عالی قاپو است که در سمت دیگر این میدان قرار دارد. این بنای بسیار زیبا پس از شاه عباس اول و پس از انتقال پایتخت صفوی از قزوین به اصفهان بنا شده است. طرف دیگر این میدان مسجد شیخ لطف الله  قرار دارد که تلفیقی از تماشای رنگ و نور است. این مسجد شاهکاری از معماری و کاشی کاری قرن یازدهم است. میدان نقش جهان یکی از بی نظیر ترین شاهکارای تاریخی است که پیشنهاد می شود  گردشگران تور اصفهان حتما از آن دیدن کنیدگزارش مشکل

نظرات مردم درباره میدان نقش جهان

پریا 8 آذر 96
1
من 13سال اصفهان زندگی کردم یعنی میدان امام فوق العاده است اگر میخواین سوغاتی بخرین برید اونجا.مخصوصا گز فروشیاش
نگین 8 آذر 96
0
میدان نقش جهان فوق العاده زیباست.یعنی قشنگ ترین جایی بود که من رفتم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر