قلعه بدروم ترکیه

قلعه بدروم ترکیه از شناخته شده ترین و مهم ترین بنا های تاریخی این شهر به شمار می رود به گونه ای که همه ی گردشگران و مردمان ترکیه این بنا را به عنوان نماد بدروم می شناسند.قلعه بدروم ترکیه در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است و از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود و به جرات می توان گفت بیش تر گردشگرانی که به این شهر زیبا در ترکیه سفر می کنند بازدید از این بنا را از دست نمی دهد و لحظه آخر هم به مسافران عزیز پیشنهاد می کند هر طوری شده بازدید از قلعه بدروم را در برنامه ی سفر خود قرار دهند.
قلعه بدروم ترکیه در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه و در شهر بدروم واقع شده است ، ساخت این قلعه توسط تيمارگر شواليه ساخته و به همین دلیل به نام قلعه سنت پيترز هم در ترکیه معروف می باشد.با بازدید از این قلعه خود را در حال و هوای جنگ و جدال ترکان سلجوقی سفر و خود را در آن جا فرض خواهید کرد.
در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به داخل کلیسا ، هویت خود را به مسجد تغییر داد.این موزه که در سال 1595 به عنوان زندان از آن استفاده می گردید امروزه کاربری آن به موزه تبدیل گردیده است.
موزه باستان شناسی زیر آب در قلعه بدروم ترکیه ساخته شده است که بسیاری از یافته های باستان شناسی زیر دریای بدروم را در این موزه برای عموم به نمایش گذاشته اند.به طور کلی مساحت قلعه بدروم 30 هزار متر مربع و دارای 5 برج با نام های برج انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی و برج مار شناخته شده است.
مسافران تور ترکیه می توانند علاوه بر بازدید از قلعه بدروم از جاذبه های تاریخی دیگر مانند تئاتر باستاني ، موزه روباز ، قلعه چيفت ، درب ميندوس ، گورسنگ ها، ، مسجد تپه جيک ، مسجد مصطفي پاشا و مسجد عدليه نیز حتما دیدن ککند.

نظرات مردم درباره قلعه بدروم ترکیه

آبان 16 مهر 97
1
قلعه بدروم ترکیه بی نهایت جای دیدنی و زیبایی هست من به شخصه خوشم اومد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر