کاخ توپکاپی

جاذبه های گردشگری استانبول به قدری زیاد است که برای مشاهده ی تمامی آن ها می بایست یک ماه وقت بگذارید ولی برای شما گردشگران تور استانبول بهتر است ابتدا از جذاب ترین این جاذبه ها شروع کنید. کاخ توپکاپی جزو آن دسته از جاذبه ها ی استانبول می باشد که نباید بازدید از آن را از دست دهید. پس با ما همراه باشید تا در این بخش توپکاپی را به شما عزیزان معرفی کنیم:
به دستور سلطان مهمت در سال 1460 ساخت این کاخ آغاز شد و تا سال 1466 ادامه پیدا کرد. کاخ توپکاپی در آن زمان محل اقامت پادشاهان عثمانی به همراه زنان و فرزندانشان بوده است که امروزه تبدیل به یک موزه شگفت انگیز برای بازدید گردشگران تور استانبول شده است. این کاخ مجموعه ای از آثار هنری، گنج های سلطنتی و لباس های جنگ می باشد که برای بازدید عموم به نمایش گذاشته اند.

ساعت کاری این مجموعه از 10 صبح تا 6 عصر می باشد و هزینه بلیط به پول ما بین 20 تا 30 هزار تومان متغیر است. لازم به ذکر است که برای بازدید از بخش های مختلف این مجموعه می بایست بلیط جداگانه خریداری نمایید و با خرید هر بلیط می توانید تنها از اماکن مشخص شده استفاده کنید. و اگر کردیت و ویزا کارت به همراه دارید می توانید خارج از صف با دستگاه های مخصوص برای تهیه بلیط اقدام نمایید که وقت کمتری هم از شما می گیرد.

به طور کل کاخ توپکاپی به بخش های گوناگونی تقسیم می شود که در این جا به نام بردن از آن ها اکتفا می کنیم. موزه کاخ توپکاپی - کتاب خانه کاخ توپکاپی - قصر مجیدیه کاخ توپکاپی.
جالب است بدانید عصای موسی، پرده های کعبه، تخت نادر شاه، لباس حضرت فاطمه، شمشیر ذوالفقار حضرت علی، ابا و عمامه حضرت یوسف، برخی از دست نوشته های حضرت محمد، قرآن قدیمی روی چرم نوشته شده از نسخه های اصلی قرآن و تمامی شمشیرها، زره ها، تخت های پادشاهی و تاج های جنگ جویان عثمانی در این مجموعه با دقت خاصی محافظت می شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کاخ توپکاپی

عالیه 10 مهر 97
3
این عکسی که در مورد کاخ توپکاپی گذاشتید درسته ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما