موزه باستان شناسی استانبول

شاید از نظر خیلی ها بازدید از موزه های تاریخی و یا آثار هنری کاری بیهوده و بدون هیجان باشد ولی به شما گردشگران تور استانبول پیشنهاد می کنم در سفر به ترکیه بازدید از موزه باستان شناسی استانبول را از دست ندهید. هر بخش از این موزه جذاب دارای آثار نفیسی است که برای هر سنی جالب به نظر می رسد، به طور مثال در طبقه همکف این موزه آرامگاه اسکندر و تابوت مردان تاریخ ترکیه وجود دارد و در آخر هم زندگی نامه ی پادشاه اسکندر بر روی پرده به صورت 3 دی به نمایش در می آید که به مدت 15 دقیقه از تماشای این انیمیشن خسته نخواهید شد و البته که برای فرزندانتان هم جذاب به نظر می رسد.

 موزه باستان شناسی استانبول در نزدیکی کاغ توپکاپی استانبول قرار دارد که برای سهولت در رفت و آمد می توانید از تراموا  استفاده کنید. موزه باستان شناسی ترکیه از جذاب ترین موزه های موجود در دنیا است که سالیانه بازدید زیادی از سوی گردشگران تور استانبول کسب می کند. این موزه که جزو جذاب ترین تفریحات استانبول محسوب می شود دارای سه بخش شامل موزه شرق باستان، موزه هنرهای اسلامی و موزه باستان شناسی می باشد که هر کدام با آثاری که دارند نشانگر نحوه زندگی و آداب و رسوم مردمان آن زمان بوده است. جالب توجه است که در بخش باستان شناسی موزه،  اشیاء گران بها و عتیقه هایی وجود دارند که جزو کامل ترین کلکسون عتیقه دنیا می باشد.
 طراح اصلی این موزه عثمان حمدی برای ساخت نمای این سازه از تابوت اسکندر و زنان عزادار الهام گرفته است که به دلیل نوآوری در معماری آن در سبک کلاسیک مورد توجه بسیاری از افراد کارشناس در سرتا سر دنیا قرار گرفته است. در سفر به استانبول بازدید از موزه باستان شناسی استانبول را از دست ندهید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه باستان شناسی استانبول

هدیه 10 مهر 97
2
تو موزه باستان شناسی استانبول می تونید اشیای نفیس و تاریخی زیادی رو ببینید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما