باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری باتومی به شمار می رود که سالانه تعداد بی شماری از مسافران تور باتومی از این باغ زیبا دیدن می کنند. باغ گیاه شناسی باتومی در 10 کیلومتری شمال بندر باتومی در منطقه ای به نام دماغه با وسعت 111 هکتار واقع شده است.
این باغ توسط آندری نیکلاویچ کراسنوف گیاه شناس روس پایه گذاری ولی در سال 1912 درب آن به روی عموم باز گردید.در باغ گیاه شناسی باتومی بیش از 5000 گونه گیاهی وجود دارد که حدود 1200 تای آن رز است.
امروزه اداره ی این باغ گیاه شناسی بر عهده ی آکادمی علوم گرجستان می باشد که در جای جای آن انواع گونه های گیاهی پرورش داده اند از نخل های جزایر قناری گرفته تا درختان گیلاس ژاپن همه و همه را در این باغ گیاه شناسی خواهید دید.
گردشگران تور باتومی توجه داشته باشند که در حال حاضر این مجموعه دارای 9 قسمت مختلف گلکاری می باشد که شامل گل های غرب آسیا ، مناطق هیمالیا ، آفریقای جنوبی ، نیوزلند ، مکزیک ، آمریکای جنوبی ، مدیترانه و استرالیا نیز می باشد که در کنار یکدیگر روییده و سر به فلک کشیده اند که این ها همه نشانه ی حاصل خیزی ، آب و هوای معتدل و بارندگی نسبتا زیاد این شهر ساحلی می باشد.
اینباغ گیاه شناسی به سه پارک ، پارک بالایی ، پارک پایینی و پارک ساحلی است و اینکه این تنها باغ گیاه شناسی است که دارای کلکسیون می باشد ، کلکسیون آن هم شامل میوه های نایاب و در حال انقراض گرجستان است. باغ گیاه شناسی همه روزه و در همه فصل باز و تعطیلی ندارد ، گردگران می توانند همراه با تور خود به گیاه شناسی بروند.
یکی ویژه گی های این شهر تنوع گیاهی و جانوری آن می باشد که در فاصله های صد کیلومتری این باغ گیاه شناسی مناطق نیمه بیابانی ، مرداب های نیمه حاره ای ، قله های پوشیده شده با برف و مناطق آلپاین را می توانید مشاهده کنید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز باغ گیاه شناسی باتومی
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
حسنا 10 مهر 97
4
من باغ گیاه شناسی باتومی رو رفتم خیلی جای خوب و زیبا و در عین حال با صفایی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.