دریاچه لاک پشت ها

تفلیس پایتخت گرجستان یکی از شهر های پر توریست می باشد که سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان به خصوص ایرانیان نیز می باشد.دریاچه لاک پشت ها یکی از جاذبه های دیدنی و حیرت انگیز شهر تفلیس است که بازدید و قت گذراندن در دریاچه لاک پشت ها خالی از لطف نیست.
شهر تفلیس ترکیبی از معماری مدرن ، سنتی و همچنین قرار گیری آن در دره سرسبز همه و همه آن را به یک مقصد بی نظیر توریستی تبدیل کرده علی الخصوص برای ایرنیان عزیز به دلیل ایینکه فرهنگ مردم گرجستان به ایزانیان بسیار نزدیک می باشد و مسافران در شهر های گرجستان به هیج عنوان احساس غربت نخواهند کرد.
دریاچه لاک پشت ها یکی از تفرجگاه های تفریحی تفلیس در محله واکه و در نزدیکی سفارت ایران در تفلیس می باشد که در دامنه های شمالی کوه مقدس واقع گردیده است و ارتفاع آن از سطح دریا 686.7  متر و توسط آب نهر وارازی تغذیه می شود. حداکثر عمق این دریاچه 2.7 متر و تله کابین هم در این قسمت گذاشته اند که همه ساله در فصل های تابستان و بهار پذیرای گردشگران تور تفلیس و بازدید کنندگان نیز می باشد.
نام این دریاچه به زبان گرجی دریاچه لاک پشت کوستبا گفته می شود که کلمه ی ( کو ) به فارسی به معنی لاک پشت و پسوند ( س ) برای جمع به کار می رود.جالب است بدانید علی رغم نام این دریاچه ، هیچ لاک پشتی در آن زندگی نمی کند ، مردم گرجستان بر این باورند که دریاچه از بالا شبیه به لاک پشت است.
در این دریاچه می توانید شنا کنید آفتاب بگیرید و سرگرمی های مثل قایق سواری ، تماشای کنسرت های زنده موسیقی و میل کردن غذا و نوشیدنی در رستوران ها و کافه های آن را امتحان و تجربه نمایید.اگر برای بازدید از این دریاچه می روید به هیچ عنوان بازدید از  بزرگ  ترین موزه فضای باز که در نزدیکی همین دریاچه واقع شده است را از دست ندهید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دریاچه لاک پشت ها

تاجبخش 10 مهر 97
4
من شدیدا لاک پشت ها رو دوست دارم فک کنم برم دریاچه لاک پشت ها عاشقش میشم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر