شهر زیرزمینی کاریز

در زمان قدیم کاریز به معنای قنات بوده که در عمق 18 متری از سطح زمین با مساحت تقریبی 10000 متر مربع در قسمت جنوبی جزیره واقع شده است. این شهر زیر زمینی طی مدت این سال ها به علت فرسایش تخریب شده که باستان شناسان زبردست ایرانی تا حدودی از این فرسایش جلوگیری کرده اند. 

امروزه مسئولین جزیره کیش با ساخت غرفه های مختلف صنایع دستی و محلی این شهر افسانه ای را به نمایش گذاشته اند. سقف مرجانی شهر زیر زمینی کاریز کیش به قطر هشت مترمربع که زمانی بستر دریا بوده، پر از صدف ها و آبزیانی است که امروزه به صورت فسیل در سقف مرجانی مجموعه تفریحی سیاحتی شهر زیرزمینی کیش قابل بازدید است. 

اگر با دقت بیشتری به این فسیل ها توجه کنید لاک‌پشتی را می‌بینید که از 600 میلیون سال قبل خود را برای امروز ما جاودانه کرده است. شهر زیر زمینی کاریز کیش با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن از جمله مرجانی بودن جزیره، آب شیرین قنات، هوای خنک در زیر زمین و سقف مرجانی پراز فسیل های با قدمت بسیار بالا در فهرست مهم ترین ابنیه جهانی قرار می گیرد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز شهر زیرزمینی کاریز
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری