بلوار باتومی

بلوار باتومی و یا همان پارک ساحلی باتومی یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود ، بلوار باتومی در سال 1881 به دستور فرماندار شهر و همچنن به کمک یک باغبان آلمانی در کنار ساحل باتومی ساخته شد.
به طور کلی این بلوار به طول 7 کیلومتر بوده و به دو قسمت قدیمی و جدید تقسیم می شود که همچنان بافت قدیمی خود را حفظ و با چندین مجسمه مدرن ، نیمکت و فواره تزئین و زیبا تر شده است.
در اطراف بلوار باتومی کافه ها و رستوران های متعددی ساخته شده است که در فصل تابستان شاهد سیل عظیمی از گردشگران نختلف از سراسر جهان خواهید بود. قدم زدن درطول شبانه روز در این پارک ساحلی زیبا که یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود جز محبوب ترین سرگرمی مسافران می باشد اابته پیشنهاد ویژه ی لحظه آخر به مسافران ، در زمان غروب آفتاب چرخ زدن در بلوار باتومی حال و هوای دیگری دارد همچنین اگر علاقه دارید می توانید از باتوم ولو دوچرخه کرایه کنید و به گشت و گذار خود هیجان خاصی بدهید.
در قسمت شمال شرقی بلوار باتومی چرخ و فلک بزرگ ، در قسمت دیگر برج تاریخی فرهنگی الفبا با ارتفاع 130 متر و در طرف دیگر مجسمه علی  نینو به چشم می خورد. در قسمت جنوبی بلوار باتومی بلند ترین ساختمان گرجستان به نام برج باتومی به ارتفاع 200 متر وجود دارد که چرخ و فلک در مقابل این برج به کوچکی به نظر می آید.
به بخش جنوبی این بلوار هم نو نیز می نامند جایی که میزبان دریاچه مصنوعی با فواره های درخشان و رقصان تزئین شده است که هر بیننده ای را تا دقایقی خیره به خود می کند.اگر به باتومی سفر می کنید به هیچ عنوان بازدید و قدم زدن در این پارک را از دست ندهید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بلوار باتومی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
حسین 8 آبان 1396
3
بلوار باتومی دتو کل گرجستان معروفه
فریناز 8 آبان 1396
4
من به باتومی سفر کردم بلوار باتومی واقعا عالی بود شبانه روز زندست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری