باتو کیو

یکی از دیدنی ترین و جالب ترین جاذبه های گردشگری در کوالالامپور باتو کیو و یا همان غار میمون ها نام دارد که در چندین سال اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.این غار در سال 1881 میلادی توسط یک جستجوگر آمرکایی کشف گردید.این مکان یکی از اماکن مقدس هند ها به شمار می رود که با پله ها زیاد و مناظر شگفت انگیز و وجود یک مجسمه بزرگ از الهه هندو و چندین معبد کوچک به یک جاذبه دیدنی در مالزی تبدیل گردیده است.
باتو کیو در قسمت شمال شهر کوالالامپور و فاصله ی 11 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است. این مکان در زمان استعمار به عنوان منطقه تفریحی و پس از آن به عنوان مخفیگاه کمونیست ها و امروزه به مکان مهمی برای پرستش ، عبادت و تجمعه هندو ها بیش تر استفاده می گردد و با آیین ها و رسم و رسومات مذهبی بسیاری از گردشگران را جذب خود می کند.
اگر می توانید و توان این که 272 پله را بالا بروید و همچنین علاقه مند هستید یک معبد به تمام معنای هندو را مشاهده نمایید باتو کیو بهترین پیشنهاد برای شما می باشد.
این مکان صخره ای در کوالالامپور در سیزده کیلو متری KL قرار گرفته است که دارای سه غار آهکی است که اصلی ترین آن انتهای پله ها و معبد اصلی قرارد دارد که در سال 1892 کشف گردیده است.به محض این که وارد باتو کیو می شوید میمون ها از شما استقبال می کنند اما به هیچ عنوان نترسید آن ها دنبال خوراکی از جانب شما می باشد که اگر دوست داشته باشید می توانید قبل از بالا رفتن از مغازه بادام زمینی و یا موز خریداری و به میمون ها بدهید.
یکی دیگر از دیدنی های این باتو کیو مجسمه ی ایستاده ی بودا است که بلند ترین مجسمه ایستاده در دنیا می باشد و سالانه میلیون ها گردشگر برای بازدید از مجسمه به باتو کیو می روند.

نظرات مردم درباره باتو کیو

نیوشا قدیری 16 تیر 97
2
باتو کیو که دیگه همه رفتن همه چیزاش خوبه منتهی میمون های دزدی داره
بهناز 6 آبان 96
2
باتو کیو یکی از بی نظیر ترین هاست
فروغ 6 آبان 96
0
من باتو کیو رفتم واقعا عالی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر