برج ایفل

برج ایفل نماد و سمبل کشور فرانسه واقع در پاریس میدان شان دومارس و در نزدیکی رود سن می باشد. برج ایفل که امروزه در سر تا سر جهان مشهور است و سالیانه گردشگران زیادی برای بازدید از آن به فرانسه شهر پاریس سفر می کنند تا فقط لذت تماشای غروب آفتاب بسیار رومانتیک آن را از دست ندهند. ساخت این برج دو سال به طول انجامید و از سال 1887 آغاز شد و در سال 1889 به اتمام رسید. در ساخت برج ایفل بیش از 800 نفر کارگر و مهندس طی دو سال در ساخت آن کار کردند. ایفل از 1838 قطعه فلزی، 2/5 میلیون پیچ و مهره  و میخ استفاده شده است. وزن این برج بیش از 9/5 تن برآورد شده است که 70 درصد وزن آن را فولاد تشکیل داده است و با ارتفاع 325 متر جزء مرتفع ترین برج های جهان در زمان خود به شمار می رفته است. 

برج ایفل به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد که البته مخالفان مشهور زیادی از قبیل شارل گارنیه داشته است. نام این برج فوق العاده نیز بر اساس نام طراح آن گوستاو ایفل انتخاب شده است. در ادامه می خواهیم چند تا از نکات جالب در مورد ایفل را برای شما گردشگران تور فرانسه بازگو کنیم. گوستاو ایفل ابتدا طرح اولیه برج ایفل را به بارسلون اسپانیا برای نمایشگاه  اکسپو داد که آن ها به دلیل عجیب بودن طرح و گران بودن هزینه ی ساخت آن رد کردند. این برج اوایل ساخت به رنگ قرمز بوده که طی یک سال با 60 تن رنگ آن را برج قهوه ای تبدیل کردند. با توجه به ارتفاع بلندی که این برج دارد سبب شد در سال 1953 مردمان فرانسه مراسم تاج گذاری ملکه را به صورت زنده تماشا کردند. 

برج ایفل بیش از 1/8 میلیون فالوور در صفحات مجازی دارد که در همه ی سلفی ها وجود دارد.! در سال 2015 دو توربین برای تولید انرژی برق بر روی این برج نصب شد. گردشگران تور فرانسه جالب است بدانید که آن قسمت از برج که در مجاورت تابش نور خورشید قرار می گیرد از 5 تا 15 سانتی متر خم شده سپس به حالت اولیه بازمی گردد. خلاصه که اگر به فرانسه بروید قطعا برج ایفل را تماشا خواهید کرد پس نیازی به پیشنهاد ما نیست! 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز برج ایفل
آخرین نظرات ثبت شده
نازنین بهجت 18 شهریور 1397
1
من الان 11 سالمه والان زبان هم بلدم خیلی دوست دارم برجایفل رو ببینم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری